سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

داور بخش خبر بیست و یکمین جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان ها مطرح کرد - صفحه محتوایی خبر

 

 

داور بخش خبر بیست و یکمین جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان ها مطرح کرد

لزوم بروز خلاقیت، ابتکار و نوآوری در آثار

داور بخش خبر بیست و یکمین جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان ها مطرح کرد

داور بخش خبر بیست و یکمین جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان ها به بحث خلاقیت، ابتکار و نوآوری در آثار اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات خیلی مهمی که وجود دارد لزوم بروز خلاقیت، ابتکار و نوآوری در آثار است.

به گزارش ستاد خبری بیست و یکمین جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان ها، مهدی آذرمکان اظهار کرد: آثاری که به بخش خبر ارسال شده اند، نسبت به سال گذشته ارتقاء خوبی داشته اند.

وی با اشاره به مستند و گزارش های خبری افزود: در مستند خبری و گزارش های خبری و نوین هم دوستان و خبرنگاران در استان ها آثار بسیار خوب و قابل توجهی را ارسال کرده اند.

داور بخش خبر این جشنواره با اشاره به نقاط قوت جشنواره بیان کرد: در مجموع این جشنواره می تواند انگیزه خوبی برای نیروهای جوان و مراکز استان ها برای ارتقاء کار خود باشد.

وی عنوان کرد: به ویژه وقتی جشنواره به صورت رقابتی بوده و داوران بعد از مشاهده آثار، آنها را رده بندی کرده و رتبه های یک تا سه را انتخاب می کنند، همکاران در استان ها می توانند از آن به عنوان یک استاندارد و طراز استفاده کنند و سعی کنند تا کارهای خودشان را به حد استاندارد برسانند.

آذرمکان به بحث خلاقیت، ابتکار و نوآوری در آثار اشاره و ابراز کرد: یکی از موضوعات خیلی مهمی که وجود دارد لزوم بروز خلاقیت، ابتکار و نوآوری در آثار است و شاید یکی از مشکلاتی که بعضا دوستان ما در شهرستان ها با آن مواجه اند، این است که نگاهشان به خبرنگاران مرکز یا سایر خبرنگاران باشد که این نیز موجب تولید آثار تکراری و تقلیدی شده و از بروز خلاقیت و نوآوری در آثار جلوگیری می کند.

وی تاکید کرد: در حالی که آثاری که دارای نوآوری و خلاقیت هستند، معمولا کارهایی هستند که دیده می شوند. لذا اگر همکاران ما در مراکز  به سمت ایده ها و نوآوری ها و خلاقیت های جدید بروند، حتما موفق خواهند شد.