سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

داور بخش پژوهش بیست و یکمین دوره جشنواره آثار صدا و سیما - صفحه محتوایی خبر

 

 

داور بخش پژوهش بیست و یکمین دوره جشنواره آثار صدا و سیما

برپايي جشنواره سبب رشد کیفی تولیدات می‌شود

داور بخش پژوهش بیست و یکمین دوره جشنواره آثار صدا و سیما

داور بخش پژوهش بیست و یکمین دوره جشنواره  صدا و سیما گفت: اگر دلایل انتخاب آثار برتر در هر دوره برای شرکت‌کنندگان در جشنواره توضیح داده شود روند رشد سطح کیفی آثار تولیدکنندگان بهتر و سریعتر خواهد شد.

دكتر بیژن عبدی داور بخش پژوهش بیست و یکمین دوره جشنواره آثار صدا و سیمای مراکز استان‌های کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری این جشنواره اذعان کرد: بیشتر آثار مکتوب بخش پژوهش جشنواره بر معرفی توانمندی استان‌ها متمرکز شده است. 

وی با بیان اینکه بحث گردشگری در استان‌های مختلف نیز از دیگر مواردی بود که عمده آثار جشنواره به آن اشاره دارند افزود: کیفیت آثاری که مورد بررسی قرار گرفته‌اند بد نیست و نسبتاً خوب است که این نشان دهنده تلاش همکاران در مراکز مختلف کشور است.

داور بخش پژوهش بیست و یکمین دوره جشنواره آثار صدا و سیمای مراکز استان‌های کشور اضافه کرد: از دل کارهای پژوهشی جشنواره باید بتوان برنامه‌های تولیدی بیرون آورد.

عبدی یکی از ضعف‌های عمده آثار پژوهشی جشنواره را عدم توجه به ابعاد گوناگون الگوی اقتصاد مقاومتی و تنها تمرکز بر صنایع دستی و گردشگری دانست و گفت: این مشکل به سفارش‌دهنده‌های آثار نیز مربوط می‌شود چرا که آنان نوع آثار سفارشی را تعیین می‌کنند و طراحان آثار نیز باید بر اساس نظر سفارش دهنده پیش روند.

وی ضمن اشاره به نتایج مثبت برگزاری جشنواره آثار صدا و سیمای مراکز استان‌های کشور عنوان کرد: جشنواره صدا و سیما با ایجاد فضای رقابتی مثبت، تولیدکنندگان آثار را به سوی افزایش سطح کیفی کار خود سوق می‌دهد. همچنین به تولیدکنندگان این فرصت را می‌دهد که سطح کارهای خود را با دیگر کارهای تولیدی در آن عرصه مقایسه کنند و جایگاه خود را بسنجند و کیفیت تولیدات خود را بالا ببرند.

داور بخش پژوهش بیست و یکمین دوره جشنواره آثار صدا و سیمای مراکز استان‌های کشور بیان کرد: اگر دلایل انتخاب آثار برتر در هر دوره برای شرکت کنندگان در جشنواره توضیح داده شود روند رشد سطح کیفی آثار تولیدکنندگان بهتر و سریعتر خواهد شد.