جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

داور کمیسیون شعر و موسیقی بیست و یکمین دوره جشنواره - صفحه محتوایی خبر

 

 

داور کمیسیون شعر و موسیقی بیست و یکمین دوره جشنواره

آثار بخش موسیقی و اشعار جشنواره سطح کیفی خوبی دارند

داور کمیسیون شعر و موسیقی بیست و یکمین دوره جشنواره

 داور کمیسیون شعر و موسیقی بیست و یکمین دوره جشنواره صداوسیمای مراکز استان‌ها گفت: سطح کیفی آثار ارائه شده به بخش شعر و موسیقی جشنواره در این دوره بهتر از سال‌های گذشته بود و شاید اگر امکانات بهتری برای ضبط این آثار بود فرصت رقابت و شرکت در جشنواره‌های بزرگتر مانند « ای بی یو» و ... نیز پیدا می‌کردند.

 شهرام منظمی داور کمیسیون شعر و موسیقی بیست و یکمین دوره جشنواره صدا و سیمای مراکز استان‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری این جشنواره ابراز کرد: سطح کیفی آثار ارائه شده به جشنواره در این دوره بهتر از سال‌های گذشته بود.

وی افزود: یکی از نکات مثبت در این دوره این است که در این دوره سراینده‌ها توجه بیشتری به معانی و مفاهیم اشعار داشته‌اند، این مسئله دوره‌های قبلی مورد توجه واقع نمی‌شد و بارها تذکر داده شده بود.

داور کمیسیون شعر و موسیقی بیست و یکمین دوره جشنواره  صدا و سیمای مراکز استان‌ها عنوان کرد: سطح موسیقایی محلی ایران سطحی قابل قبول در عرصه بین‌الملل است و تا کنون مورد اقبال عموم واقع شده است؛ رغبت مردم جهان نسبت به انواع موسیقی‌های ایرانی مثلا موسیقی‌های بندری، یا گروه‌های موسیقی مثل گروه رستاک نشان می‌دهد موسیقی ایران حرف برای گفتن دارد. آثار بخش شعر و موسیقی این دوره از جشنواره آثار قابل قبولی بودند و شاید اگر امکانات بهتری برای ضبط این موسیقی‌ها بود فرصت رقابت و شرکت در جشنواره‌های بزرگتر مانند « ای بی یو» و ... نیز پیدا می‌کردند.

منظمی با بیان اینکه جشنواره‌ صداوسیما همانند سایر جشنواره‌های هنری فرصتی برای تشویق و ترغیب هنرمندان در زمینه‌های مختلف پدید می‌آورد اضافه کرد: این جشنواره تولیدکنندگان و هنرمندان را به سمت رشد کیفی آثار تولیدی خود سوق می‌دهد تا برای حضور درخشان در جشنواره آماده شوند و از این طریق زمینه ارتقاء سطح کیفی تولیدات را فراهم می‌آورد.