سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

درخشش رادیو دری خراسان رضوی در جشنواره رادیو - صفحه محتوایی خبر

 

 

درخشش رادیو دری خراسان رضوی در جشنواره رادیو

برنامه های رادیو دری برون مرزی مرکز خراسان رضوی، در سیزدهمین جشنواره بین المللی رادیو درخشش چشمگیری داشت.

برنامه مینی فیچر چشم های سرخ و مرطوب به تهیه کنندگی خانم منصوره افضلی درخصوص عملیات های تروریستی در افغانستان با کسب رتبه اول، برنامه شاعر و سیب سرخ در بخش شخصیت محور به تهیه کنندگی خانم زینب بیات با کسب رتبه دوم و برنامه شکیلا در بخش مستند به تهیه کنندگی سید خان آقا موحد در خصوص ازدواج های اجباری دختران افغان با کسب تقدیر، سه اثر رادیویی بودند که از رادیو دری به مرحله نهایی جشنواره راه یافتند و در نهایت دو برنامه در ردیف آثار برتر و منتخب قرار گرفت و تندیس جشنواره، لوح افتخار و جایزه نقدی را به خود اختصاص داد.

 حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در بازدید و تقدیر از عوامل برنامه ساز رادیو دری در سیزدهمین جشنواره بین المللی رادیو، گفت: قطعاً رادیوهای برون مرزی در پیشبرد اندیشه های فرهنگی هنری نظام جمهوری اسلامی ایران و ایجاد فضای صلح و دوستی و همچنین اصلاح معضلات اجتماعی کشورهای هم جوار چون افغانستان نقش مهمی دارند.

alt

وی با اشاره به هویت خبری – رسانه ای رادیو، اوضاع سیاسی – اجتماعی کنونی افغانستان را نیازمند توجه و کاوش دانست و گفت: ارتقای سطح آگاهی آحاد مردم افغانستان نسبت به انتخاب صحیح در بعد سیاسی و اهمیت اصل وحدت در عرصه اجتماعی مهمترین نیاز این کشور است. ایشان تلاش برای افزایش مخاطبین و پرداختن به موضوعات مخاطب پسند را در رادیوهای برون مرزی به ویژه رادیو دری مشهد خواستار شد.

نوروزی مدیر رادیو دری هم با ارائه گزارشی از روند حضور برنامه های این رادیو در جشنواره و کسب عناوین برتر، گفت: 25 درصد از شنوندگان رادیوهای غیر بومی در افغانستان، شنونده رادیو دری مشهد هستند و این موضوع بر اهمیت عمل به رسالت رسانه ای را افزایش داده است. در این نشست  از نوروزی مدیر رادیو دری و همچنین خانم ها افضلی، بیات و آقای موحد به پاس کسب عناوین نخست از جمع آثار راه یافته به مرحله نهایی جشنواره با اهداء لوح تقدیر، قدردانی شد.

 در سیزدهمین جشنواره بین المللی رادیو و پنجمین اجلاس بین المللی صدا 340 اثر از 17 کشور جهان به رقابت پرداختند و در مجموع 60 اثر در شش بخش، مینی فیچر، مستند، نمایش کوتاه، تعاملی، شخصیت محور و PSA به مرحله نهایی داوری این جشنواره راه یافتند.

در هر یک از بخش های یاد شده، 10 اثر به شرط دریافت حداقل 75 درصد نمره به مرحله نهایی راه یافتند که از بین این آثار، نفرات برتر و منتخب در هر بخش معرفی شدند.