سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

درخشش مراکز استانی در جشنواره رشد - صفحه محتوایی خبر

 

 

درخشش مراکز استانی در جشنواره رشد

چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم رشد با معرفی آثار برتردرتهران به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها به نقل از دبیرخانه جشنواره رشد در میان آثار برگزیده، تولیدات سیمای مراکز استانی در بخش های مستند، مستند علمی- آموزشی، پویانمایی و داستانی بلند جایزه دریافت کردند.

بنابراین گزارش در بخش مستند علمی،آموزشی مستند "باد در باغ نظر" به کارگردانی پویان کاظمی از مرکز فارس صاحب تندیس زرین و جایزه نقدی جشنواره شد.

"حیات در رگ های سرد" کار فتح الله امیری از مرکز ایلام منتخب جشنواره در بخش مستند شد و تندیس زرین و جایزه نقدی را کسب کرد. تندیس سیمین و جایزه نقدی این بخش هم به مستند "لیر" به کارگردانی محمدرضا حافظی از مرکز کردستان تعلق گرفت. مستند "القهوه" کار مرتضی مطوری از مرکز خوزستان نیز صاحب لوح تقدیر و دیپلم افتخار جشنواره شد.

در بخش پویانمایی نیز لوح تقدیر جشنواره و جایزه نقدی به پویانمایی "افسانه شهر قالی" به کارگردانی حمید رضا حافظی از مرکز سمنان تعلق گرفت.

در بخش داستانی بلند، فیلم تلویزیونی "تبسم گرگ" کار جواد علیزاده از مرکز خراسان رضوی موفق به دریافت دیپلم افتخار و جایزه نقدی شد.

alt

چهل و چهارمین جشنواره بین المللی رشد امسال با شرکت 1197 اثر از ایران و 40 کشور جهان در 5 گروه فیلم های مستند علمی- آموزشی،مستند،داستانی کوتاه و بلند و پویانمایی همزمان در تهران و چند شهر کشور برگزار شد.