سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

درخشش مراکز استان ها در ششمین جشنواره فیلم عمار - صفحه محتوایی خبر

 

 

درخشش مراکز استان ها در ششمین جشنواره فیلم عمار

درخشش مراکز استان ها در ششمین جشنواره فیلم عمار

درخشش مراکز استان ها در ششمین جشنواره فیلم عمار

به گزارش روابط عمومی معاونت امورمجلس و استان­ها به نقل از دفتر جشنواره این معاونت، در ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار آثار تولیدی مراکز استان ها فانوس طلایی بخش اقتصاد مقاومتی و جوایز این جشنواره را به خود اختصاص دادند .

بنابراین گزارش در بخش اقتصاد مقاومتی فاطمه مرزبان از تولید کنندگان سیمای مرکزگلستان برای ساخت مستند «عروس وامنان » فانوس ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار را دریافت کرد و مستند " حرکت و برکت " کاری از قدرت باقری کارگردان صدا و سیمای مرکز ایلام موفق به کسب لوح افتخار شد.

از دیگر آثار تقدیر شده مراکز در این جشنواره ، در بخش فیلم بلند تلویزیونی فیلم" فرزانه" به تهیه ­کنندگی و کارگردانی مهدی محمدی محصول صدا و سیمای مرکز خراسان­ رضوی موفق به دریافت جایزه و کاندیدای دریافت فانوس طلایی شد.

مستند " آنا " به کارگردانی هادی حاجتمند از دیگر آثار خراسان رضوی است که در بخش مستند و دفاع مقدس لوح افتخار بهترین کارگردانی را دراین بخش از آن خود کرد.

علاوه بر این در بخش فیلم نامه نویسی فیلم داستانی " نامه های سنگی" به کارگردانی و تدوین محمود عرفانی ، تهیه کنندگی و نویسندگی رضا شاه مرادی از تولیدات مرکز اصفهان توانست  لوح افتخار بهترین فیلم نامه را به خود اختصاص دهد.

گفتنی است مستند " سجاده پرواز " به تهیه­ کنندگی و کارگردانی محسن ­زند نیز کاری از صدا و سیمای مرکز سمنان است که در هفتمین روز از جشنواره فیلم عمار اکران شد.