سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

دردسرهای مرگی که عروسی خانه را به عزا خانه تبدیل کرد - صفحه محتوایی خبر

 

 

دردسرهای مرگی که عروسی خانه را به عزا خانه تبدیل کرد

فیلم تلویزیونی عروسی خانه به کارگردانی محسن توکلی  و تهیه کنندگی رسول توکلی به سفارش صدا و سیمای استان مرکزی تهیه وتولید می شود.

 توکلی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: آشنایی مخاطب با فرهنگ و آداب و رسوم بخش های مختلف کشور پهناورمان از مهمترین اهداف تولید این تله فیلم به حساب می آید و همزمانی دو مراسم عروسی و عزا دست سوژه اصلی داستان این فیلم است.

وی افزود: به جهت نیاز به بازنویسی داستان اولیه از اواخر شهریور 90 کار بازنویسی آغاز و همزمان امور پیش تولید ، ساخت دکور ، بازنویسی نهایی به موازات هم پیش رفت.

وی ابراز داشت: پس آماده شدن فیلمنامه تصویربرداری آغاز شد و تا پایان دی ماه در شهر اراک ادامه داشت.

توکلی با اشاره به اینکه مراحل تدوین ، صداگذاری و موسیقی آغاز شده است گفت: طبق برنامه ریزی به عمل آمده بهمن ماه تله فیلم عروسی خانه آماده پخش خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه برای تولید این تله فیلم از تکنیک های متداول همچون از 3 دوربین در بخشی از سکانس های فیلم استفاده شده است اظهار داشت: باید از مردم خوب روستای هزاوه از توابع استان اراک که در یکی از زیباترین مناظر طبیعی زندگی می کنند و در تولید و همراهی با این پروژه نهایت همکاری را داشتند تشکر و قدردانی کرد چرا که بهرمندی از این فضا نیز جذابیت بصری خوبی را برای این تله فیلم رغم زده است.

تهیه کننده تله فیلم عروسی خانه با اشاره به بخش هایی از داستان این تله فیلم بیان داشت: محمود در آستانه برگزاری مراسم عروسی تنها پسرش محمد سر از پا نمی شناسد . همه چیز مهیای برگزاری عروسی به یادماندنی است که خبرفوت حاج صحبت ولوله ای در روستا به پا می کند و ...

وی با اشاره به اینکه در پاره ای از صحنه ها بیش از 150 نفر بازیگر و هنرور حضور دارند خاطر نشان کرد: در مرحله پیش تولید کاندیداهای مختلفی را در تهران مورد ارزیابی قرار دادیم و همزمان با گرفتن تست از بازیگران بومی نهایتاً به ترکیب کنونی رسیدیم .

سیاوش طهمورث ، میر طاهر مظلومی ، خانم فاطمه طاهری، خانم دباغ ، خانم افسانه ناصری، سعید هرانف و... از جمله بازیگرانی هستند که در این تله فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

دیگر عوامل تولید این فیلم عبارتند از:

نویسنده : مجتبی خوشدامن / بازنویسی نهایی : رسول توکلی ، محسن توکلی / تصویربردار :محمد فضیله/صدابردار : حمید رضا اسلامی / طراح گریم : مهیاد میمی / مدیر تولید : ناصر نصری / جانشین تولید : مهدی مجلل – علیرضا توکلی / پشتیبانی تولید : آرمان بیگدلی / منشی صحنه : آزاده قربانی / برنامه ریز و دستیار اول کارگردان : مسعود حقی / دستیار دوم کارگردان : حمید رفائی / طراح صحنه و لباس : شهرام قدیری / امور اداری و مالی :زهرا توکلی / تهیه شده درسازمان صداو سیمای مرکزاراک (شبکه آفتاب) / مجری طرح : موسسه فرهنگی هنری نقش جهان

 

alt
 

 alt