جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

درستایش قالی ایرانی، انیمیشن سینمایی تولید می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

درستایش قالی ایرانی، انیمیشن سینمایی تولید می شود


انیمیشن افسانه شهر قالی به کارگردانی حمیدرضا حافظی و تهیه کنندگی مجید شاکری به مدت 75 دقیقه در صدا و سیمای مرکز سمنان تهیه و تولید می شود. 

شاکری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: پیش تولید انیمیشن افسانه شهر قالی 18 ماه طول کشیده و پس از یک سال تولید آن آغاز شد.

وی افزود: در حال حاضر حدود  40درصد انیمت (متحرک سازی) آن انجام شده است و پیش بینی می شود تا آخر سال 91 تولید آن به پایان برسد و آماده نمایش شود.

وی ابراز داشت: افسانه شهر قالی تنها تله فیلمی است که اختصاصا به موضوع ستایش از فرش و قالی ایرانی توجه نشان داده و در یک فضای فانتزی و جذاب با نویسندگی و کارگردانی حمید رضا حافظی تهیه می شود .

شاکری با اشاره به اینکه انیمیشن افسانه شهر قالی با استفاده از تکنیک سه بعدی تولید می شود بیان داشت: سعی شده در بخش های مختلف انیمیشن جذابیت هایی ایجاد شود تا مخاطب ارتباط خوبی با آن برقرار کند ضمن اینکه فیلم داستانی و افسانه ای تولید می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیتی که قالی برای کشورمان دارد و در صدر صادرات غیر نفتی است، افسانه شهر قالی با هدف شناساندن قالی ایرانی ساخته می شود. 

alt

عوامل تولید این انیمیشن عبارتند از:

ساخت موسیقی: پیروز ارجمند، طراحان کاراکتر: مانی وطن دوست – علی اصغر قربانی، مدل سازی کاراکترها: وحید شاکری، مدل سازی لوکیشن ها: ایمان قانع، مدیر فنی: افشین کریمی، اجرای دیجیتال زمینه ها: بهناز صفرزاده – سحر دانش – زرین صلاحی، نویسنده و کارگردان: حمیدرضا حافظی، تهیه کننده: مجید شاکری، مدیر تولید: سالار خزاعی، عوامل طراحی زمینه (لی اوت): مطهره میرزایی – زهرا ملا احمدی – سرور گلرنگ – سحر خیطان – شاهین بهزادی – رامین شرفی، طراحی کانست فضاها: حسین صادقی، طراحی استوری بورد: شهرام شیرزادی، اجرای استوری ریل: مسعود حمزه ای، انیماتورها: سجاد زارع – امین ونکی – محمود دوستی.