سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

در ایران به ازای‌ هر 1400 نفر یک جرم اینترنتی رخ می دهد - صفحه محتوایی خبر

 

 

در ایران به ازای‌ هر 1400 نفر یک جرم اینترنتی رخ می دهد

در ایران به ازای‌ هر 1400 نفر یک جرم اینترنتی رخ می دهد


 محسن نصرپورمدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی،قائم مقام ومعاونین از مراحل ساخت تله فیلم ۹۰ دقیقه ای «دانگل» به تهیه کنندگی مجتبی امانی و کارگردانی بهادر اسدی بازدید کردند.
 به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی  در این بازدید محسن نصرپور گفت: ما در بیش از یک هزار شهر و 28 هزار روستای کشور اینترنت نسل‌ 3 و 4 را دارا هستیم.
وی ادامه داد: از سال 90 تاکنون‌ میزان جرایم 900 درصد افزایش‌ داشته است، که به طور کلی می توان گفت در ایران به ازای‌ هر 1400 نفر یک جرم اما در هند به از‌ای یک میلیارد و 300 میلیون نفر جمعیت 57 فقره جرم‌ اینترنتی وجود دارد.
مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی گفت: در خصوص حملات سایبری‌ باید بگویم ما در روز بیش از 6 میلیون حمله سایبری‌ را در کشور شاهد هستیم‌ که درصد زیادی از آن‌ها دفع می‌شود و بخش زیادی از حملات مربوط به کاربران است.
محسن نصرپور افزود: با توجه به اینکه حملات سایبر‌ی ممکن است اختلا‌لاتی در نظام پولی و مالی کشور بوجود آورند، چرا که حمله سایبری‌ به 11 بانک از 32 بانک که مشتری بیشتری دارند صورت گرفته و در زمینه جرایم‌ سایبری نزدیک به 120 هزار فقره پرونده درکشور تشکیل شده است.
وی ادامه داد: برخی از افراد که درآمدی از تلگرام‌ دارند، جو بی‌اعتمادی را در فضای مجازی داخلی مانند سروش  را ایجاد می‌کنند و یک بازی به راه انداخته‌اند که همین جا باید بگوییم سروش زیر نظر صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است و به این شکل نیست که ما تمام اطلاعات شهروندان را دائماً رصد کنیم.
مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی گفت: تله فیلم دانگل با آگاهی بخشی به مخاطبان شبکه استانی و ملی نقش بسزایی درکاهش جرایم اینترنتی و پولشویی خواهد داشت.
همچنین بازیگرانی چون مجید واشقانی، قاسم زارع، رامبد شکرابی، جلیل فرجاد، سحر رضوانی، یاشار هاشم زاده، محمد الهی و احمد ریحانه در این تله فیلم نقش آفرینی می کنند.