جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

در ششمین قسمت «هدهد 21» عنوان شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

در ششمین قسمت «هدهد 21» عنوان شد

افزایش تعداد جوایز بخش خبر جشنواره هدهد به تعداد مراکز استانی

در ششمین قسمت «هدهد 21» عنوان شد

ششمین قسمت برنامه تلویزیونی «هدهد 21» با حضور قائم مقام خبرگزاری صدا و سیما و یکی از بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون از شبکه «شما» پخش شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، ششمین قسمت برنامه تلویزیونی «هدهد 21» جمعه شب دوم شهریورماه به صورت زنده و از شهرکرد روی آنتن زنده شبکه «شما» رفت.

مهمان این برنامه حسن عابدینی قائم مقام خبرگزاری صدا و سیما و عضو شورای سیاست‌گذاری این دوره جشنواره مهمان این برنامه بود.

وی با تاکید بر تضارب آرا و شناخت ظرفیت‌های مراکز مختلف از جمله چهارمحال و بختیاری در جشنواره هدهد خاطرنشان کرد: این جشنواره می‌‌تواند موجب شکوفایی و شناخت استعدادهایی شود که در طول سال کمتر دیده می‌شوند.

وی افزود: خبرگزاری صدا و سیما از سه سال پیش و با تحولاتی که در واحد مرکزی خبر صورت گرفت متولد شد. دلیل اصلی این کار حضور مستمر و جدی‌تر واحدهای خبری رسانه ملی در همه نقاط کشور و نیز مراکز مهم خبری در سطح بین‌المللی است.

عابدینی با بیان اینکه چند مهارته بودن خبرنگاران، یکی از ویژگی‌‌های اصلی در خبرگزاری صدا و سیماست گفت: دقیق گوش دادن، نگارش سریع، تایپ همزمان و حتی ترجمه همزمان، از جمله شاخصه‌های این خبرنگاران است و به عبارتی امروزه، خبرنگاران پرتابل و همه کاره جایگزین خبرنگاران سنتی شده‌اند.

قائم مقام خبرگزاری صدا و سیما به اصول حرفه‌ای خبرنگاری در دنیای کنونی اشاره کرد و گفت: توجه به اصل «ارزش خبری» و نیز «مخاطب‌محوری» دو شاخصه حرفه‌ای در تولید و انتشار خبر هستند.

وی با اشاره به شبکه خبرنگاران حرفه‌ای خبرگزاری صدا و سیما خاطرنشان کرد: علاوه بر این شهروندخبرنگارها هم در حقیقت شبکه غیر حرفه‌ای ما در این حوزه به شمار می‌روند چرا که امروز هر فرد می‌تواند با گوشی تلفن همراه خود تصویر و خبر ویژه‌ای را برای خبرگزاری‌ها ارسال یا خود نسبت به انتشار آن اقدام کند.

عابدینی با اشاره به فعالیت جدی خبرگزاری صدا و سیما در فضای مجازی و استفاده از پیام‌رسان‌های مختلف برای این منظور عنوان کرد: تا سال گذشته 22 جایزه به برترین‌های حوزه خبر اهدا می‌شد ولی امسال تعداد آنها به 33 جایزه رسیده است همچنین در سال گذشته بیش از 5 هزار اثر خبری امتیاز بالای 70 گرفته‌اند، 1085 اثر از همه مراکز مجددا مورد داوری قرار گرفتند و در نهایت 33 اثر شامل برترین گوینده خبر و ورزشی، برترین گزارش‌های تولیدی، مستند خبری، خبر مکتوب، گزارش رادیویی و ... به عنوان آثار برتر معرفی خواهند شد.

قائم مقام خبرگزاری صدا و سیما افزود: مخاطب‌محوری سبب شده خبرنگاران صدا و سیما در مراکز مختلف به موضوعاتی بپردازند که مورد نیاز مخاطبان بوده است.

وی با بیان اینکه تمام اصول و قواعد حرفه‌ای که در سینما و تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گیرند در یک گزارش خبری 90 ثانیه‌ای هم بکار گرفته می‌شوند گفت: مراکز مختلف صدا و سیما از جمله چهارمحال و بختیاری پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه خبر داشته‌اند.

عزت‌الله رمضانی‌فر بازیگر سینما و تلویزیون دیگر مهمان این برنامه بود؛ وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره عزت‌الله انتظامی و خاطرات خود از فیلم سینمایی «گاو» اظهار کرد: این فیلم یکی از نخستین تجرباتی بود که خیلی از بازیگران مشهور سینمای ایران داشتند.

این بازیگر پیشکسوت افزود: زمانی که در کلاس نهم درس می‌خواندم وارد کلاس‌های بازیگری شدم، کلاس‌های دشواری که در نهایت فقط پنج نفرمان تا انتهای آن شرکت کردیم.

وی ادامه داد: تاکنون چند کار تلویزیونی در مراکز استانی صدا و سیما از جمله کرمان داشته‌ام که تجربه‌های خوبی بودند.

رمضانی‌فر با بیان اینکه در حال حاضر مشغول بازی در سریالی 52 قسمتی به نام «افسانه هزارپایان» به کارگردانی شهاب عباسی است گفت: این کار به زودی به اتمام می‌رسد و قرار است از ماه صفر هر شب از شبکه نسیم روی آنتن برود.

ویژه برنامه «هدهد 21» با اجرای محمود گبرلو و با موضوع بررسی و نقد و نظر پیرامون آثار و برنامه‌های بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، هر شب حوالی ساعت 20:30 روی آنتن زنده شبکه «شما» می‌رود.