سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

در طول سفر رهبری برنامه های شبکه اترک 7 ساعت افزایش می یابد - صفحه محتوایی خبر

 

 

در طول سفر رهبری برنامه های شبکه اترک 7 ساعت افزایش می یابد

  به زودی سفر تاریخی مقام معظم رهبری به استان تازه تاسیس خراسان شمالی آغاز خواهد شد و صدا و سیمای آن مرکز در ثبت و ضبط لحظات تکرار نشدنی این سفر نقشی بی بدیل ایفا خواهد کرد. به همین دلیل با احمد مهدوی مدیرکل مرکز خراسان شمالی در خصوص  اقدامات پیش بینی شده رسانه ای این سفر به گفتگو پرداختیم:

 -1 شبکه استانی چه برنامه هایی قبل، حین و بعد از سفر مقام معظم رهبری پیش بینی کرده است ؟

صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی با پیش بینی برنامه های خود در قبل، حین و بعد از سفر معظم له تمام تلاش خود را خواهد کرد تا تصاویر و لحظات به یاد ماندنی این سفر با کیفیت و کمیت عالی از شبکه اترک پخش گردد. برخی از این برنامه ها شامل ارتباط با شبکه های سراسری جهت زمینه سازی و معرفی استان برای حضور مقام معظم رهبری، پخش کلیپ و موسیقی، تصویرهای مرتبط با سفر مقام معظم رهبری از شبکه های استانی صدا و سیما، استفاده از سخنان مقام معظم رهبری در سفرهای گذشته به استان های دیگر به صورت کوتاه و موجز، تغییر ساعت پخش شبکه استانی سیما از ساعت 14 به ساعت 9 چهار روز قبل از سفر مقام معظم رهبری، منعطف شدن برنامه های روزانه صدا و سیما به موضوع سفر به صورت هنرمندانه جهت زمینه سازی حضور رهبری در استان،

 alt

اجرای مسابقه ویژه برنامه برای مشارکت بیشتر مردم با مضمون ارسال بهترین نوشته ها و تعیین برنده مسابقه درقالب پیامک،  پخش و تولید آنونس های رادیویی، مصاحبه های مردمی، بیانات رهبری، در تمامی برنامه های صدا و تولید گزارش های خبری از شور و نشاط مردم برای استقبال از رهبر معظم انقلاب در قبل از سفر ایشان می باشد. همچنین در واحد خبر 27 گزارش ویژه قبل از سفر و گزارش هایی نیز در حین سفر و پس از سفر تولید و پخش خواهد شد .


2- ویژه برنامه رادیو، تلویزیون و خبر در ایام سفر چند ساعت است ؟

در صدا هر روز از ساعت 7 صبح تا ساعت 24 تمامی برنامه ها با محوریت سفر مقام معظم رهبری پخش می شود بویژه برنامه های موج مهربانی و شب های آلاداغ به این موضوع اختصاص دارد. برنامه های سیما نیز قبل از سفر از ساعت 9 الی 24 و در هنگام سفر از ساعت 7 صبح تا ساعت 24 پخش خواهد شد .

 

3- آیا برای تولید مستند سفر مقام معظم رهبری تدبیری اندیشیده شده است ؟

 بله مستند هایی با موضوع های متفاوت طراحی شده است و به زودی تولید آنها اجرائی خواهد شد.

 

4- برای پوشش کیفی سفر آیا از امکانات نیروی انسانی مراکز دیگر بهره خواهیم گرفت ؟

بله علاوه بر استفاده از تمام ظرفیت ها و امکانات مرکز و همکاران مرکز از مرکز خراسان رضوی و گروه های  کارشناس فنی حوزه معاونت فناوری و توسعه رسانه سازمان برای انعکاس ویژه سفر بهره خواهیم برد .

 

5- چند گروه خبری از سراسر کشور در استان حضور خواهند داشت ؟

 تلاش شده است تا با استفاده از توان همکاران مرکز در حوزه های مختلف با برقراری ارتباط های زنده تلویزیونی و رادیویی در قبل و حین سفر شور و نشاط مردم خراسان شمالی را برای استقبال از رهبری و پشتیبانی از ولایت نشان دهیم که علاوه بر این گروه های برنامه ساز از شبکه بین المللی خبر و رادیو ایران برای انعکاس مطلوب تر حضور خواهند یافت.

 

6- آیا برای سفر موسیقی یا تصویر اختصاصی تولید شده است ؟

بله 5 قطعه موسیقی در واحد شعر و موسیقی مرکز با استفاده از ظرفیت هنرمندان بومی استان تولید شده است .

 

7- وضعیت ارتباط رادیویی، تلویزیونی و خبری در این ایام چگونه خواهد بود ؟

در زمان سفر مقام معظم رهبری ارتباط با شبکه های سراسری به صورت گسترده درصبح و عصر بوسیله یک گروه ویژه برنامه ساز، تصویرگذاری کلیپ های مورد استفاده در قبل از سفر با تصاویر مراسم استقبال و سخنرانی و دیدارهای مقام معظم رهبری و پخش آن در طول برنامه های شبکه اترک و شبکه های سراسری پیش بینی شده است.

 

8- آیا بواسطه حضور طرح و پروژه های صدا و سیما افتتاح می شود ؟

 بله به برکت سفر مقام معظم رهبری به استان 8 ایستگاه متوسط قدرت دیجیتال در شهرهای مختلف استان به بهره بردای خواهد رسید که با این حساب اولین  استان در کشور خواهیم بود که علاوه بر مرکز استان اکثر شهرهای استان با جمعیت بیش از 80 در صد جمعیتی تحت پوشش شبکه های تلویزیونی دیجیتال قرار خواهد گرفت و  همچنین 30 ایستگاه تلویزیونی فرستنده های آن به میمنت سفر مقام معظم رهبری از  تک برنامه ای به 4 برنامه ای  ارتقاء پیدا خواهند کرد.