سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

در نشست خبری؛ ویژه برنامه های نوروزی صدا و سیمای فارس اعلام شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

در نشست خبری؛ ویژه برنامه های نوروزی صدا و سیمای فارس اعلام شد

در نشست خبری؛ ویژه برنامه های نوروزی صدا و سیمای فارس اعلام شد

 

نشست خبری ویژه برنامه های نوروزی صدا و سیمای فارس با حضور معاونان برنامه ریزی و نظارت، سیما، صدا، خبر و فضای مجازی و اصحاب رسانه در صدا وسیمای فارس برگزار شد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت صدا و سیمای مرکز فارس در نشست خبری اعلام ویژه برنامه های نوروزی شبکه فارس گفت: اهدافی که برای برنامه های نوروزی در نظر گرفته شده اهداف کلان و مشتمل بر نشاط آفرینی و سرگرمی است و تحول و ترویج آداب و رسوم استان، معرفی جاذبه های سیاحتی و زیارتی استان و اطلاع رسانی به مسافران نوروزی از جمله اهدافی است که در ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز فارس برای نوروز در نظر گرفته شده است.

معاون برنامه ریزی و نظارت مرکز فارس اضافه کرد: ویژه برنامه تحویل سال نیز چهارشنبه پخش خواهد شد. برای تنوع، استودیوگریزی در دستور کار قرار دارد و سعی می شود برخی برنامه ها در خارج از استودیو و در طبیعت انجام شود.

 نبوی زاده گفت: در حوزه صدا و سیمای مرکز فارس ۲۵ ویژه برنامه تعطیلات نوروز در ۲۶۰ قسمت به مدت زمان ۱۸ هزار و ۵۴۵ دقیقه پخش خواهد شد.

وی بیان کرد: 30 عنوان برنامه در قالب 114 قسمت با 13 هزار دقیقه برای تعطیلات نوروز و قبل از آن در رادیو مرکز فارس پخش خواهد شد که برنامه تحویل بهار یکی از برنامه های شاخص و ویژه برنامه عید سال نو در رادیواست.

 معاون برنامه ریزی صدا و سیما مرکز فارس با تاکید بر دغدغه های اقتصادی مردم در این ایام اظهار کرد: در حوزه صدا ۱۳ برنامه جدید با ۱۰۴ قسمت و ۱۳ هزار و ۳۱۵ دقیقه شامل برنامه «بهار آمد»، »بهار نارنج»، «تحویل بهار»، «شاخه نبات»، «صدای پای بهار»، «شبچراغ»، «ایران را بگردیم«، «کوچه باغ نوروز»، «مسافران شلمچه»، «نمایش بلند» و غیره پخش می شود.

وی گفت: در حوزه سیما نیز ۱۲ برنامه جدید در ۱۵۶ قسمت با مدت پنج هزار و ۲۳۰ دقیقه، شامل «تحویل سال شاخه نبات»، «کاشانه مهر» با تغییرات همزمان در شبکه شما، «فارسی شو»، «گمپ گلا»، «می بی غش» (برای اولین بار) در مورد شخصیت حافظ و غیره پخش خواهد شد.

معاون برنامه‌ ریزی و نظارت صدا و سیمای مرکز فارس بیان کرد: بررسی مشکلات اقتصادی مردم نیز یکی از مواردی که در برنامه سازی نوروز فراموش نشده و سعی شده تا برنامه‌های متناسب با این دغدغه تولید و پخش شود.

معاون برنامه ریزی صدا و سیما مرکز فارس با اشاره به طراحی کنداکتورهای جدید شبکه فارس، افزود: از بیستم پوشش اردوهای راهیان نور برنامه ها آغاز می شود و در ۲۶ اسفند همزمان با ولادت امام جواد (ع)، ۲۹ اسفند روز پدر و آغاز اعتکاف و همچنین ویژه برنامه تحویل سال ادامه می یابد.

وی خاطرنشان کرد: دوم فروردین، روز جمهوری اسلامی و مراسم سیزده بدر از دیگر برنامه ریزی های انجام شده با اهداف کلان پیش بینی شده است.

نبوی زاده گفت: برنامه ها در فضای مجازی نیز با حضور چهره های شاخص استان اجرا می شود، علاوه بر فضای مجازی «رادیو نما» که صدای رادیو با تصاویر است نیز به نمایش عکس های پویش های مردمی می پردازد.

وی تصریح کرد: در ایام نوروز از فضای مجازی به عنوان رسانه مکمل استفاده و به دغدغه مردم و مسائل اقتصادی توجه ویژه می شود.

 
**ایجاد شور و نشاط نوروزی به مخاطب؛ اولویت سیمای فارس

باغبان منش با اشاره به نمایش «می بی غش» ویژه برنامه حافظ شناسی در ایام تعطیلات نوروز، گفت: در جشنواره
فیلم های سینمای ۲۰ فیلم از جمله سه اثر تولیدی فارس با نام های «سین هشتم» ،«جاده» ،«سین نهم» و ۲۰ انیمیشن روز جهان به نمایش درمی آید.

«علیرضا باغبان منش» با اشاره به تقسیم بندی کنداکتور در سه بخش، گفت: برنامه ها در بخش اول از 20 تا 29 اسفند شامل گفتگوهای میدانی با مردم، بخش دوم از ۲۹ اسفند تا ۱۶ فرودین با حال و هوای عید و بخش سوم از ۱۷ تا ۲۳ فرودین نمایش داده می شود

 معاون سیمای شبکه فارس افزود: «شب پارسی» و «کاشانه مهر» از ۲۹ اسفند با حال و هوای نوروزی و همچنین برقراری ارتباط با رادیو بر روی آنتن می رود.

 وی خاطرنشان کرد: از ساعت ۱۵ روز ۲۹ اسفند در لوکیشن های مختلف تاریخی ویژه برنامه بهار با عنوان «اینک بهار» در لوکیشن اصلی «باغ ارم» با هشت مجری در بخش های مختلف روی آنتن می رود.

 باغبان منش با اشاره حضور چهره های شاخص استانی و ملی در برنامه «اینک بهار»، بیان کرد: خواننده های مطرح استان هم در این برنامه حضور می یابند، همچنین ویژه برنامه سال تحویل با عنوان «شاخه نبات» از ساعت ۲۲ روز 29 اسفند تا ۲ بامداد برگزار می شود و با مهمانان نوروزی در حافظیه و حرم مطهر ارتباط برقرار کنیم.

 معاون سیمای مرکز فارس با اشاره به تغییر مدت زمان برنامه «کاشانه مهر» و افزایش به ۹۰ دقیقه گفت: در این برنامه به آداب و رسوم و فرهنگ های پسندیده پرداخته می شوند، همچنین خواننده های ملی و استانی فضای شادی را ایجاد
 می کنند و در بخش آشپزی به غذاهای بومی و محلی آموزش داده می شود و همچنین برنامه «گمپ گلا» هم با حال و هوای نوروز بر روی آنتن می رود.

 باغبان منش افزود: مسابقه طنز «شکرخند» نیز هر روز ساعت ۱۵ در ۱۲ قسمت، «فارسی شو» ساعت ۲۱ به مدت ۹۰ دقیقه در ۱۷ قسمت ویژه نوروز، برنامه «به وقت ترانه» به مدت ۲۰ دقیقه ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه در ۱۶ قسمت، برنامه «هم ولایتی» ویژه روستا ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه در ۱۳ قسمت و برنامه «می بی غش» هر شب ساعت ۲۳ با حضور
چهره های ادبی و فرهنگی فاخر تولید شده، «گلگشت فارس» در ۱۳ قسمت با سفر در شهرستان ها و «بهارانه» با همین هدف و محوریت شهر شیراز و مکان های تاریخی آن، از برنامه های هر روزه مرکز فارس هستند.

معاون سیمای مرکز فارس گفت: ایجاد شور و نشاط نوروزی و ایام عید به مخاطبان مهمترین اولویت سیمای مرکز فارس در تهیه برنامه‌ است وکارشناسان و میهمانان از حوزه‌های مختلف اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی در برنامه‌های سیمای فارس حضور خواهند داشت.


**اطلاع رسانی، تفریح و سرگرمی رویکرد نوروزی رادیو فارس

معاون صدای مرکز فارس در این نشست خبری گفت: اطلاع رسانی ، برنامه‌های تفریحی و سرگرمی رویکرد رادیو فارس در نوروز است.

یاسر جمالی اضافه کرد: پخش برنامه های رادیو فارس در نوروز در قالب های گزارش‌های زنده، برنامه‌های تولیدی و برنامه‌های تامینی پیش‌ بینی شده است که این برنامه ها از 20 اسفند 97 آغاز خواهند شد.

وی بیان کرد: حفظ و صیانت از لهجه بومی و محلی شیراز و دیگر لهجه‌های استان فارس در برنامه‌های رادیو فارس اهمیت زیادی دارد.

معاون صدای مرکز فارس گفت: برنامه‌های بهار نارنج، شاخ نبات، کوچه باغ ترانه و شب چراغ در کنار نمایش‌های بلند رادیویی مهمترین برنامه‌های نوروز 98 خواهد بود.

معاون صدا مرکز فارس از ۳ مدل برنامه نوروزی در صدا و سیمای مرکز فارس خبر داد و گفت: برنامه‌های نوروزی صدای مرکز فارس به طور زنده، تولیدی و تأمینی است که برنامه‌های نوروزی از ۲۰ اسفند با عنوان نسیم نوروزی زنده پخش می‌شود.

یاسر جمالی ادامه داد: ویژه برنامه تحویل سال نو به مدت ۳ ساعت است که با عنوان تحویل بهار اجرا خواهد شد.

جمالی با بیان اینکه یک پویش با محتوای رانندگی تحت نام «ایمن برانیم تا سالم بمانیم» است، از پویش دوم با عنوان حفاظت از محیط زیست با نام «ایران را پاکیزه نگه داریم» خبر داد.

به گفته معاون صدای مرکز فارس، گلچین فرهنگ عامه که ثبت جهانی در یونسکو شده از رادیو فارس پخش می‌شود و برنامه‌های تولیدی تأمینی رادیو در طول نوروز با محور ادبی است.

وی اضافه کرد: «شیراز نامه» یکی از برنامه‌هایی است که به این شهر ارتباط دارد، از رادیو فارس در نوروز ۹۸ پخش می‌شود.

علی خورشید سوار معاون فضای مجازی مرکز فارس نیز اعلام کرد: عکس واره دانش آموزی با عنوان ایران زیبا جهت ثبت خاطرات نوروزی،تولید 10 مستند از جاذبه های گردشگری فارس با استفاده از جلوه های ویژه بصری ویژه فضای مجازی،جشنواره عکس هفت سین با قابلیت پخش از تلویزیون اجتماعی فارس برای دریافت تصاویر سفره هفت سین خانواده ها، تولید چند بسته طنز اصغر آقو ویژه رعایت اصول ایمنی وحفاظت از منازل در ایام سفر از برنامه های فضای مجازی صدا وسیمای فارس در ایام نوروز می باشد.

ابوالحسن کرمی معاون خبر مرکز فارس گفت: واحد خبر مرکز فارس با 70 خبرنگار آزاد در 70 نقطه استان فارس اقدام به مصاحبه و تولید برنامه های بومی و محلی به ویژه اداب و رسوم مردم می پردازد.

پخش 2 بخش خبر تلویزیونی و 4 بخش رادیویی در تعطیلات نوروزی از دیگر برنامه های در دست اجرای واحد خبر صدا وسیمای مرکز فارس است و30 گزارش تولیدی با محوریت معرفی جاذبه های توریستی شهرستان های استان در
 بخش های خبری صدا وسیمای فارس پخش خواهد شد و بخش شهروند خبرنگار این مرکز آماده دریافت کلیپ های مخاطبین صدا وسیمای فارس است.