جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

در نشست خبری پاسخ داده شد؛ شبکه‌های استانی صداوسیما برای چهل سالگی انقلاب چه برنامه‌هایی دارند؟ - صفحه محتوایی خبر

 

 

در نشست خبری پاسخ داده شد؛ شبکه‌های استانی صداوسیما برای چهل سالگی انقلاب چه برنامه‌هایی دارند؟

در نشست خبری پاسخ داده شد؛ شبکه‌های استانی صداوسیما برای چهل سالگی انقلاب چه برنامه‌هایی دارند؟

 

نشست خبری تشریح برنامه‌های شبکه‌های استانی صداوسیما به مناسبت بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، نشست خبری تشریح برنامه‌های شبکه‌های استانی صدا و سیما به مناسبت بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی، با حضور سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان‌ها برگزار شد.

 فاطمی در خصوص برنامه‌های رسانه ملی برای چهل سالگی انقلاب گفت: رسانه ملی برای ۴۰ سالگی انقلاب گام‌های بلندی برداشته است. برای پخش این برنامه ها، از سال ۹۵ برنامه‌ریزی‌های اولیه انجام شد و با هدایت ستاد چهل سالگی انقلاب در سازمان صدا و سیما، در سطح معاونت‌ها و مراکز استان‌ها اقدامات موثری انجام شد.

 فاطمی عنوان کرد: در معاونت استان‌ها ۳۳ مرکز استان‌ها داریم که با راهبرد‌هایی که در ستاد چهل سالگی تدوین شد و تعاملی که معاونت امور استان‌ها با مدیران مراکز استان‌ها داشت، ۷ نشست برگزار و همچنین ۵ نشست با برنامه سازان و تهیه کنندگان انجام شد که اتفاقات خوبی را رقم زد. ما بعد از ۴۰ سال آرشیو مراکز استان‌های صدا و سیما را به روز کردیم و برای چهل سالگی حدود ۱۱ عنوان برنامه تولید شده است.

رئیس مرکز سیمای استان‌ها بیان کرد: ۳۳ سریال در مسیر تولید و ۴ سریال جلال، روز‌های بیقراری، بانو سردار و گنج راه شیری برای پخش آماده شده اند.

فاطمی در ادامه در خصوص ویژگی‌های انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ما سه ویژگی ارزشمند داشت؛ غلبه بر چالش‌های بزرگ یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی ماست. روزی که انقلاب اسلامی متولد شد، مردم فکر نمی‌کردند که این پیروزی کشور را با چالش‌های منطقه‌ای و جهانی روبرو کند؛ اما امام از لحظه پیروزی متوجه این مسئله بود و زمانی که شاه کشور را ترک کرد، امام خمینی پیروزی انقلاب را طلیعه پیروزی نامید و اعلام کرد بعد از ۲۰ سال کارکردن می‌توانیم ویرانه‌های عصر پهلوی را جبران کنیم.

وی ادامه داد: تلاش انقلاب اسلامی محرومیت زدایی بود و انقلاب توانست آرمان‌ها و شعار‌های خود را حفظ کند. به رغم افت و خیز‌هایی که در اداره کشور رخ داد، اما عدالت خواهی، آرمان‌های انقلاب، آزادی و استقلال هرگز فراموش نشد.

او در خصوص هجمه‌های تبلیغاتی رسانه های خارجی توضیح داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دو شبکه رادیویی روزی نیم ساعت برنامه داشتند و رویداد‌های مهم را پوشش می‌دادند و هیچ نهاد رسانه‌ای علیه ایران نبود؛ اما با پیروزی انقلاب اسلامی حرکت‌های زیادی صورت گرفت و طوفان هجمه‌های تبلیغاتی رسانه های دشمن بسیار زیاد شد و حرف آن‌ها این بود که انقلاب قدمی برای پیشرفت کشور بر نداشته است.

رئیس مرکز سیمای استان‌ها در خصوص ساخت سریال‌های انقلابی عنوان کرد: برای ساخت سریال انقلابی در نظر داریم به چهره‌هایی مثل آیت‌الله طالقانی، مرضیه دباغ و آیت الله بهشتی بپردازیم. البته سریال ۳۰۰ قسمتی به نام «مادر» به کارگردانی فریدون حسن پور هم اگر بودجه ابتدایی آن تامین شود، به زودی کلید خواهد خورد. این سریال در ۶۵ قسمت برای فاز اول نوشته شده و ادامه آن در حال نگارش است.

فاطمی ادامه داد: مستند‌هایی هم از دستاورد‌های استان‌ها در این سالها تولید شده که تاکنون بیش از ۸۰۰ اثر به معاونت امور استان‌ها رسیده است. از این بین می‌توان به مستند نفت و گاز برای مرکز ایلام، از دیروز تا امروز سیستان و بلوچستان، رجال مرکز یزد، چهل چراغ آذربایجان غربی و همچنین ۵ مستند در مرکز خوزستان و ۶ مستند در مرکز فارس اشاره کرد.

در ادامه نشست سید حمیدرضا حسینی مدیر دفتر سرود و موسیقی معاونت امور استان‌ها گفت: ۱۱۳ قطعه موسیقی و سرود با موضوعات مختلف برای چهره‌های انقلابی تولید شده است که ۶۰ قطعه در اختیار شبکه‌های رادیویی قرار گرفته است. در بخش تلویزیون نیز ۵۴ اثر تولید شده که ۴۱ اثر با کیفیت اچ دی و فول اچ دی تولید شد و در اختیار شبکه‌های تلویزیونی استانی و سراسری برون مرزی قرار گرفت.