جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

در نوروز شبکه شما شیرین تر از قند می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

در نوروز شبکه شما شیرین تر از قند می شود

 مجموعه انیمیشن «حکایات سعدی؛ شیرین تر از قند» شامل حکایت­های شیرین و پند آموز گلستان و بوستان شیخ اجل مصلح الدین سعدی شیرازی در 26 قسمت 13 دقیقه­ای از 27 اسفند ماه هر روز در دو بخش از شبکه شما پخش خواهد شد.

سروش خادمی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مراحل پیش تولید این مجموعه از ابتدای سال 1386 آغاز و در تیر ماه همان سال در واحد پویانمایی مرکز فارس و با استفاده از تکنیک سه بعدی رایانه­ای وارد مرحله تولید شد.

تهیه کننده و کارگردان این مجموعه افزود: از آنجا که آثار سعدی، متون خواندنی هستند، بنابراین هر حکایت با طرح داستانی مجزا، به شکل اجرایی درآمده است. به همین جهت ابتدا حکایات مناسب برای تولید از میان گلستان و بوستان انتخاب و با نظارت شورای فیلمنامه صدا و سیمای مرکز فارس، توسط نویسندگان مجموعه، به فیلمنامه تبدیل شده است. حکایات کار شده تقریبا تمامی باب­های گلستان و بوستان را در بر می­گیرد و هدف آن آشنا کردن نوجوانان و جوانان با آثار این ادیب شهیر شیرازی به کمک هنر انیمیشن است.

وی به ویژگی­های این مجموعه اشاره کرد و گفت: برای تولید این مجموعه 71 شخصیت سه بعدی و 42 لوکیشن متنوع ساخته شده است که این در کمتر مجموعه انیمیشن سه بعدی تولیدی در کشور دیده می­شود.

 alt

خادمی  ادامه داد: در بخش­هایی از جلوه­های ویژه­ی بصری و هیجانی همچون آتش سوزی، باران و طوفان، برف و بوران، پردازش مایعات و ... با رعایت استاندارد کیفی استفاده گردیده که به زیبایی کار افزوده است.

وی تصریح کرد: متحرک سازی و تدوین تصویری این مجموعه در مهرماه 1389 پایان پذیرفت و در بهمن و اسفند 1389 در واحد دوبلاژ شبکه اول سیما دوبله گردید و در سال 90 مراحل آماده سازی آن انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: از 27 اسفند ماه تا پایان 13 فروردین هر روز دو قسمت از  مجموعه انیمیشن «حکایات سعدی؛ شیرین تر از قند» در  ساعات 16:30 و 21:50 از  آنتن شبکه شما پخش خواهد شد.

عوامل تولید مجموعه انیمیشن حکایت­های سعدی:

ناظر کیفی: سیدمحمدحسن نبوی زاده؛ نویسندگان: کیوان اصلاح پذیر، نسرین جغتایی، صادق دهقان، آسیه امام رضایی؛ مدلسازان: علی معین، میثم قاجاری، عرفان دستور نژاد، محمد علی پور نواب، علیرضا جابریان، صابر اسدی، عدنان دلخسته؛ متحرک سازان: مصطفی خادمی، پویا برهان، میثم قاجاری، علی معین؛ آهنگساز: علی آتش افروز؛ تدوین: سروش خادمی

 alt

 alt