سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

در هفته سلامت از انیمیشن "عصر وارونگی" رونمایی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

در هفته سلامت از انیمیشن "عصر وارونگی" رونمایی شد

در هفته سلامت از انیمیشن

 

مرکز پویا نمایی صدا وسیمای مرکز همدان برای فرهنگ سازی در موضوع زندگی سالم، انیمیشنی با عنوان "عصر وارونگی"  را در ده قسمت سه دقیقه ای مرتبط در حوزه اصلاح شیوه تغذیه ، پرهیز از بی تحرکی واصلاح سبک زندگی تهیه و با حضور مسولان دانشگاه علوم پزشکی همدان رونمایی کرد.
در این مراسم رئییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: وزارت بهداشت برای بهره گیری از همه ظرفیت های اجتماعی در حوزه سلامت به ویژه ظرفیت رسانه ها هنرمندان معاونت اجتماعی را تشکیل داده است.
دکتر موسوی بهار در ادامه با اشاره به نقش رسانه ها در فرهنگ سازی اجتماعی گفت:رسانه ها می توانند رفتارهای بهداشتی وغیر بهداشتی با توجه به ضریب نفوذ شان به بهترین شکل ممکن در بین مردم فرهنگ سازی کند.
 مدیرکل صدا وسیمای مرکز همدان هم در این مراسم رسانه ها را مکل ومددکار توسعه در همه بخش ها به ویژه حوزه سلامت دانست وگفت:ساخت انیمیشن در حوزه سلامت آغاز خوبی برای فرهنگ سازی در این حوزه وتشویق وترغیب به افزایش اگاهی های عمومی مردم در حوزه سلامت است.
مهندس میسردرادامه با اشاره به اینکه برخی از سبک های زندگی ایرانی- اسلامی در حال فراموشی در جامعه است گفت :صدا وسیما برای ورود به موضوعات اجتماعی وروان شناسی وبرخی آسیب های اجتماعی ورود پیدا کند واز همه ظرفیت هنرمندان در این زمینه استفاده کند.
انیمیشن عصر وارونگی در 10 قسمت سه دقیقه ای به سفارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان در قالبی آمیخته با طنز با هدف آگاهی رسانی به مخاطبان و طراحی شخصیت های جذاب انیمیشنی در صدا و سیمای مرکز همدان تهیه و تولید شده است.در این سلسله انیمیشن ها با بهره گیری از تکنیک های به روز و با سبک بصری اثر گذار سعی دارد مخاطبان خود را که عامه مردم هستند در زمینه رویکردهای زندگی سالم رهنمون باشد.
همچنین در این مراسم از عوامل ساخت این انیمیشن ها وهمچنین سفیران سلامت هم تجلیل شد.