حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۷

دكتر دارابي: صیانت از آرمان‌ها و رفع چالش‌ها و موانع پیش‌رو مهمترین بزرگداشت برای 40 سالگی انقلاب است - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

دكتر دارابي: صیانت از آرمان‌ها و رفع چالش‌ها و موانع پیش‌رو مهمترین بزرگداشت برای 40 سالگی انقلاب است

دكتر دارابي: صیانت از آرمان‌ها و رفع چالش‌ها و موانع پیش‌رو مهمترین بزرگداشت برای 40 سالگی انقلاب است

 

رئيس ستاد بزرگداشت چهلمين سالگرد انقلاب در سازمان صدا و سیما گفت: برای بزرگداشت چهل‌ سالگی انقلاب اسلامی لازم است اقدامات مهمی همچون صیانت از آرمان‌ها و رفع چالش‌ها و موانع پیش روی انقلاب را مد نظر قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، دکتر علی دارابی در همایش رؤسا و سرپرستان دفاتر استانی، معاونان، مدیران و دست اندرکاران شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور که در مشهد مقدس برگزار شد با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: بهمن 97 انقلاب اسلامی چهل ساله می‌شود و وظیفه همه ماست که نسبت به پاسداشت و صیانت از 40 سال مجاهدت، مقاومت، جهاد، ایستادگی، آبادانی و پیشرفت و در راستای راه پرافتخار طی شده، همه توانمان را بکار ببریم.

وی افزود: لازم است افق آینده را با امید و اراده بیشتر مورد واکاوی قرار دهیم و بر این اساس ضروری است که بایسته‌ها و ملاحظات مختلفی، مورد توجه سیاست‌گذاران، تصمیم‌گیران، برنامه‌ریزان، کارگزاران، رسانه‌ها و مسئولان ذیربط قرار گیرد.

معاون امور استان‌های صدا و سیما با بیان اینکه طی قرن بیستم شاهد رخدادهای مختلفی بوده‌ایم گفت: در عین حال وقوع انقلاب اسلامی بزرگترین حادثه قرن بیستم به شمار می‌رود، حادثه‌ای که به گفته آنتونی گیدنز توجه جهانیان را از مارکسیسم و لیبرالیسم به سمت اسلام جلب کرد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی به رغم تهدیدها، تحریم‌ها، توطئه‌ها که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 آغاز شده و هنوز ادامه دارد و به خصوص جنگ تحمیلی 8 ساله که خسارات مادی و معنوی فراوانی برای کشور به همراه داشته دستاوردهای بزرگی را از آن خود کرده است که از آن جمله می‌توان به پایان دادن به استبداد 2500 ساله شاهنشاهی، استقرار جمهوری اسلامی و حاکمیت اسلام بر پایه خدا، مردم‌سالاری دینی، کسب استقلال و  آزادی واقعی و ایجاد امنیت پایدار اشاره کرد.

دارابی با بیان اینکه در دوران پهلوی ایران به حیاط خلوت و ژاندارم منطقه برای حفاظت از منافع قدرت‌های خارجی تبدیل شده بود عنوان کرد: با وقوع انقلاب اسلامی استکبار تلاش کرد برای مقابله با آن از طریق شیوه‌هایی همچون ایران‌هراسی، شیعه‌هراسی، اسلام‌هراسی، ایجاد گروه‌های افراطی برای بدنام کردن چهره مسلمانان همچون طالبان و داعش و راه‌اندازی جنگ تحمیلی اقدام کند که البته در همه موارد با شکست مواجه شده است.

معاون امور استان‌های رسانه ملی با بیان اینکه با وجود همه این فعالیت‌ها و در جهان ناامن و منطقه حساس و بی‌ثبات غرب آسیا، ایران از امنیت پایدار برخوردار است گفت: در عین حال ایران اسلامی یکی از بازیگران برتر در عرصه تحولات منطقه‌ای و جهانی به شمار می‌رود.

وی بزرگ‌ترین سرمایه ایران برای امنیت پایدار را استحکام روابط حاکمان با مردم و نقش آفرینی مردم در تحولات کشور دانست و افزود: از جمله برکات انقلاب اسلامی، اعتماد به نفس ملی و خودباوری ملی، احیای هویت دینی و بیداری اسلامی، سازندگی و پیشرفت، برخورداری زنان از تشخّص و منزلت ویژه در جامعه و تشکیل نهادهای انقلابی و کارآمد از متن مردم همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی را می‌توان برشمرد.

دارابی در ادامه به چالش‌ها و موانع فراروی انقلاب پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی در حوزه دستاورد، کارنامه و عملکرد موفقیت‌های بزرگی را به دست آورده است اما در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برای آنکه بتوانیم ابعاد این انقلاب بزرگ و افق آینده آن را به درستی تبیین کنیم باید ناکامی‌ها و موانع و چالش‌های فراروی انقلاب را بشناسیم تا با غلبه بر آنها تحقق اهداف بلند و آرمان‌های الهی آن را عملی سازیم.

معاون امور استان‌های صدا و سیما تصریح کرد: بر اساس فرمایشات امام راحل و رهبر