سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

دهه فجر امسال ؛ تولیدات نمایشی استانی روی آنتن شبکه های سراسری - صفحه محتوایی خبر

 

 

دهه فجر امسال ؛ تولیدات نمایشی استانی روی آنتن شبکه های سراسری


چهار مجموعه نمایشی از تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما، ایام‌الله دهه فجر امسال روی آنتن شبکه‌ های سراسری می‌رود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، با افزایش تولید آثار نمایشی در مراکز استان‌ها دهه فجر امسال شاهد پخش چهار مجموعه نمایشی تولید شده در مراکز از شبکه «شما» خواهیم بود.
بر این اساس سریال «جلال» به کارگردانی حسن نجفی و تهیه کنندگی مهدی کریمی در 13 قسمت و در مرکز آذربایجان شرقی تولید شده و به رخدادهای مابین سال های ۱۳۳۹ تا ۱۳۵۶ شمسی می پردازد همچنین قیام مردم آذربایجان شرقی در این سریال به تصویر کشیده شده است.
این سریال که فیلمبرداری آن سه ماه به طول انجامیده و آماده سازی و تدوین آن به صورت همزمان انجام شده است تنها سریال با موضوع انقلاب اسلامی است که به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی تولید شده است؛ در این سریال ضمن مروری بر اتفاقات دوران ستمشاهی، به مبارزاتی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شده است، پرداخته می شود.
سریال« جلال» جزو سنگین ترین پروژه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی محسوب می شود که در آن 200 بازیگر در 110 لوکیشن به ایفای نقش پرداخته اند.
در این سریال که محصول امور استان های صدا و سیما و مرکز آذربایجان شرقی است حمیرا ریاضی، عمار تفتی ، هادی افتخارزاده ، مهران رجبی، رضا آبپاک، ثنا پورسعیدی، کامیار شکیبائی، فاطمه شکری و حامد منافی از جمله بازیگران آن هستند
این سریال از یازدهم بهمن امسال و همزمان با آغاز دهه فجر از شبکه های یک سیما، شبکه شما و سیمای مرکز آذربایجان شرقی پخش خواهد شد.
مجموعه طنز انتخاباتی «برگ برنده» محصول صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی مجموعه ای است که در ایام دهه فجر از شبکه شما پخش خواهد شد. محور این مجموعه تلویزیونی ارائه تصویری از آسیب‌های تبلیغات نادرست انتخاباتی است.
«برگ برنده» دارای بخش‌های مختلفی از جمله پلاتوی مجری با حضور کاراکتر سیبچه، نمایش طنز با موضوع تبلیغات انتخاباتی از راه‌های غیر معقول و نادرست و تربیون آزاد و بیان مشکلات شخصی فارغ از مشکلات دیگران و خواسته‌های غیرمربوط، گزارش طنز، شعر طنز، کاریکاتور (روایت یک داستان و ماجرای طنز بر روی نقاشی‌های کاریکاتوردر راستای موضوع برنامه) و دوربین مخفی است.
این مجموعه توسط علیرضا اسکندری کارگردانی شده است و در ایام دهه فجرهر روز از شبکه «شما» پخش می شود.
"راه میان بُر» عنوان سریال دیگری است که محصول معاونت امور استان ها و تولید صدا و سیمای مرکز البرز است. این مجموعه طنز با رویکرد انتخابات توسط محمد صالحیان تهیه شده و یزدان فتوحی و امیر نوری کارگردانی آن را بر عهده داشته اند.
غلامرضا نیکخواه، کمند امیر سلیمانی، محمود جعفری، سیاوش رچاغی‌پور، شهین تسلیمی، جمید نیک نبرد، آرش نوذری و اشکان اشتیاق بازیگران مجموعه «راه میان بر» هستند.
چهارمین مجموعه نمایشی تهیه شده در معاونت امور استان های صداوسیما سریال «محرمانه در باران» تولید صدا و سیمای مرکز اصفهان است. این مینی سریال با تهیه‌کنندگی و کارگردانی احسان سلطانیان طی سال جاری تولید شده و در ایام الله دهه فجر روی آنتن شبکه «شما» می رود.
«محرمانه در باران» در پنج قسمت به مبارزات دوران پیش از انقلاب در قالب  داستان های کوتاه می پردازد.