سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

دوبله آذری فیلم ابراهیم خلیل الله در مرکز اردبیل - صفحه محتوایی خبر

 

 

دوبله آذری فیلم ابراهیم خلیل الله در مرکز اردبیل

پس از دوبله  "ولایت عشق"  فیلم سینمایی "ابراهیم خلیل الله " توسط صدا و سیمای مرکز اردبیل به زبان آذری دوبله می شود.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل در بازدید از مراحل دوبله فیلم
"ابراهیم خلیل الله" به زبان آذری گفت: با توجه به اینکه پیش تر فیلم  ولایت عشق همزمان با ولادت حضرت امام رضا (ع) برای اولین بار در مرکز اردبیل توسط هنرمندان استان به زبان آذری دوبله و از شبکه سبلان پخش شد و مورد استقبال مردم استان قرار گرفت، برآن شدیم فیلم ابراهیم خلیل الله را نیز به زبان محلی ترجمه و برای پخش در عید سعید قربان آماده کنیم.
عبدالله مددی با بیان اینکه فیلم های فاخر و تاثیر گذار مناسبتی در واحد تامین شبکه سبلان دوبله و پخش می شود تصریح کرد: با توجه به استقبال خوب مردم استان اردبیل و حتی برخی استان های همجوار از دوبله فیلم های سینمائی به ویژه فیلم های معنوی و تاریخی شبکه سبلان دوبله سایر فیلم های سینمائی با رویکرد مذهبی را در دستور قرار می دهد.


alt

وی  گفت: پخش این فیلم ها به زبان آذری که با دوبله حرفه ای نیز صورت می گیرد علاوه بر استان اردبیل به خاطر قرابت فرهنگی مخاطبانی در جمهوری آذربایجان نیز داشته و مورد استقبال قرار گرفته است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل اضافه کرد: تلاش می کنیم در راستای رضایت و ایجاد ارتباط قوی مخاطبان با شبکه سبلان این روند را ادامه دهیم. وی افزود: در صورت حمایت سازمان آماده ایم با راه اندازی واحد دوبله، سریال مختارنامه را نیز با تکیه بر توانمندی هنرمندان استان در شبکه سبلان دوبله کنیم.