سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

دوره منطقه ای « نویسندگی برای رادیو » در شبکه آفتاب - صفحه محتوایی خبر

 

 

دوره منطقه ای « نویسندگی برای رادیو » در شبکه آفتاب

دوره منطقه ای « نویسندگی برای رادیو » در شبکه آفتاب

 

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی،  دوره آموزشی منطقه ای «نویسندگی برای رادیو» از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۰ شهریور ماه 97 ، به مدت 40 ساعت با حضور 21 نفر به تدریس جناب آقای رضا ساکی با میزبانی مرکز مرکزی در محل مرکز آموزش و پژوهش شبکه آفتاب، برگزار شد.

در این دوره،  نویسندگان حوزه صدا از 5 مرکز استان شامل اصفهان، اراک، سمنان، قم و رادیو معارف حضور داشتند و طرح محتوایی دوره توسط کارشناسان اداره کل آموزش در بخش طراحی آموزشی باهدف شناخت اصول نویسندگی رادیویی تهیه وتدوین شده بود.

با توجه به شبکه‏ های متعدد رادیویی وماندگاری وحفظ مخاطبین رادیو، متن ‏های پرمایه و جذاب می‏تواند این شاخصه را به وجود بیاورد، به همین علت پرورش نویسندگان خلاق برای نوشتن   متن‏ های تأثیرگذار و پرمحتوا با در نظر داشتن نیاز مخاطبین و با بکارگیری مهارت‏های نگارش و شناخت از علم معانی یکی ازمهمترین ضرورت‏های برگزاری دوره مذکور بود.

در این دوره مدرس به بحث و بررسی و انجام کارگاهی سرفصل‏ هایی از جمله : نویسنده کیست - هدف از نوشتن چیست- تبادل اندیشه- رساندن پیام- انواع نوشته- مثلث طلای نوشتن- علوم بلاغی(علم معانی، بیان در نویسندگی، علم بدیع)- کلام فصیح- کلام بلیغ- زبان نوشتار و... پرداخت.