جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

دوره منظقه ای « تکنیک جدید تهیه برنامه‌های رادیویی » در شبکه آفتاب - صفحه محتوایی خبر

 

 

دوره منظقه ای « تکنیک جدید تهیه برنامه‌های رادیویی » در شبکه آفتاب

دوره منظقه ای « تکنیک جدید تهیه برنامه‌های رادیویی » در شبکه آفتاب


به همّت آموزش صدا وسیمای استان مرکزی و با هماهنگی اداره کل آموزش سازمان، دوره آموزشی منطقه ای «تکنیک جدید تهیه برنامه‌های رادیویی» با حضور فراگیرانی از مراکز اصفهان، چهارمحال و بختیاری، قم، مرکزی و... در محل مرکز آموزش و پژوهش شبکه آفتاب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، دوره آموزشی منطقه ای « تکنیک جدید تهیه برنامه‌های رادیویی » با تدریس جناب آقای محسن رسولی و میزبانی مرکز مرکزی، با حضور فراگیرانی از مراکز اصفهان، چهارمحال و بختیاری، قم، مرکزی و... در محل مرکز آموزش و پژوهش شبکه آفتاب برگزار و در این دوره، مدرس به بحث و بررسی و انجام کارگاهی سرفصل‏ هایی از جمله : تاریخچه تکنیک های عملیات روانی- علل استفاده از تکنیک های عملیات روانی و کنترل ذهن -شناخت ذهن بعنوان ابزار و گام اول عملیات روانی و کنترل ذهن- تاریخچه ورود عملیات روانی و کنترل ذهن به رسانه و نحوه توسعه تکنیک ها-کاربرد تکنیک همسونمایی(Favorable Pretending)-کاربرد تکنیک تعمیم و تسری(Generalization)-کاربرد تکنیک های اثبات مدعا با اثبات دلیل، رد کل با نقض جزء، رد مدعا با رد دلیل-منحصر کردن مفهوم در مصداق، مطابقت اصول با مثال، اختفاء و گرا-  کاربرد تکنیک های ارجاع محال، درخواست محال، ابهام عددی - عبارات و علامات وصفی، حلقه مفقوده، واگذاری نتیجه به مخاطب و... پرداخت.
بی شک آشنایی تهیه کنندگان ارجمند با چنین تکنیک های بروزی که در رسانه های معتبر جهان به هنرمندانه ترین شکل ممکن در جهت منافعشان مورد استفاده قرار میگیرد، باعث قدرتمندی رسانه ملی و تاثیرگذاری هرچه بیشتر بر ذهن مخاطب (شنونده) در جهت منافع ملّی کشور و همراهی مردم با رسانه می شود.