جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

دو تندیس ره آورد سیمای استان ها از جشنواره فیلم کوتاه تهران - صفحه محتوایی خبر

 

 

دو تندیس ره آورد سیمای استان ها از جشنواره فیلم کوتاه تهران

سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران با معرفی آثار برگزیده در تالار وحدت به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها به نقل از دبیرخانه جشنواره، در جشنواره امسال آثار تولیدی سیمای مراکز استان ها در رقابت با دیگر آثار برگزیده، صاحب دو تندیس و در چهار بخش نیز کاندیدای دریافت جایزه شدند.

بنابراین گزارش در بخش بهترین فیلم با موضوع چراغ راه فیلم مستند «وقتی گفتند نمی شود» به کارگردانی فاطمه مرزبان از مرکز گلستان صاحب تندیس جشنواره شد. اهداء مبلغ سی میلیون ریال و حمایت از تولید اثر بعدی دیگر جوائز این فیلم بود.

هیات داوران جشنواره از میان آثار راه یافته به بخش پایانی مستند «بازی های تنهایی» از مرکز اراک را به عنوان بهترین فیلم جشنواره انتخاب و تندیس جشنواره، مبلغ شصت میلیون ریال و حمایت از تولید اثر بعد را به کارگردان فیلم منوچهر رمضانی اهداء کرد. فیلم بازی های تنهائی همچنین در بخش تدوین، در میان 6 کاندید دریافت جایزه بود.

بر پایه این گزارش سه اثر دیگر از مراکز استان ها نیز در بخش های دیگر جشنواره کاندید دریافت بهترین فیلم بودند." شهری که می شناسم" از مرکز قزوین در بخش بهترین فیلم با موضوع چشم انداز سرزمین زیبای من و بخش بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند و "بازی های تنهائی" در بخش بهترین فیلم مستند آثار راه یافته به بخش نهائی جشنواره بودند.  

alt

alt