جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

دو فیلم استانی متقاضی حضور در جشنواره فجر - صفحه محتوایی خبر

 

 

دو فیلم استانی متقاضی حضور در جشنواره فجر

فیلم های سینمایی"رنجرو" از مرکز بوشهر و "تابستان طولانی" تولید مرکز خراسان رضوی فرم تقاضای شرکت در بخش سینمای ایران جشنواره فیلم فجر را تکمیل و به دبیرخانه این جشنواره ارائه داده‌اند .

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، فیلم سینمایی « تابستان طولانی » به کارگردانی علی خزاعی فر، بیانگر برهه ای واقعی از دوران جنگ تحمیلی است که تمام مردان روستا به غیر از پیرمردان، زنان و بچه ها به جبهه رفته اند. این داستان نقش خانواده و اقدامات مادران در تربیت نسل و حفظ و حراست از انقلاب و پشتیبانی از جنگ را به تصویر می کشد.

این اثر سینمایی دارای 9 لوکیشن اصلی و بیش از 10 لوکیشن فرعی است که در روستای کنگ در 30 کیلومتری مشهد مقدس و در روستاهای اطراف این شهر مقدس و استان خراسان رضوی تصویربرداری شده است.

همچنین فیلم سینمایی "رنجرو" به کارگردانی و نویسندگی احسان عبدی‌پور در گونه فیلم‌های كودك و نوجوان تولید شده و داستان آن در خصوص پسری است که در روستای اطراف نیروگاه اتمی بوشهر با پسر روسی از خانواده مهندس‌های نیروگاه دوست می‌شود، شرایط جهانی روز به روز و دقیقه به دقیقه دوستی آنها را تهدید و دستخوش تغییر می‌كند.

alt

alt