جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

دو کوهنورد زیبایی های اسفیدان را معرفی می کنند - صفحه محتوایی خبر

 

 

دو کوهنورد زیبایی های اسفیدان را معرفی می کنند

مستند جاذبه های طبیعی خراسان شمالی به کارگردانی مهران رحمانی و تهیه کنندگی علی رحیمی در یک قسمت 30 دقیقه ای به سفارش صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی تهیه و تولید می شود.

رحمانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در این مستند دو کوهنورد روایت گر جاذبه های طبیعی روستای اسفیدان خواهند بود.

وی با بیان اینکه این مستند دو ماه پیش تولید داشته است اظهار داشت: تصویربرداری مستند اسفیدان از ابتدای مهرماه آغاز شده و با توجه به پیش بینی که صورت گرفته است تا پایان سال جاری آماده پخش خواهد شد.

وی ابراز داشت: مستند اسفیدان به جاذبه های طبیعی این روستا از جمله به کارگیری سنگ در خانه سازی و نحوه به کارگیری و شیوه خانه سازی در آن ، شکل پله کانی  کوچه ها که با کندن کوه ایجاد شده ، وجود درختان کهنسال گردو که حدود 20 کیلومتر از دره را پوشانده  است را به تصویر می کشد .

رحمانی بیان داشت: از دیگر ویژگی های این مستند می توان به  پرداختن  به دو غار زیبا و کم نظیر به نام های ییجت و خزینه  اشاره کرد که درگذشته محل ذخیره آب مصرفی روستائیان برای فصول کم آب سال و پناهگاهی برای مردم روستا بوده و امروزه داستان آن برای هر شنونده  و دیدن آثار ذخیره آب درآن برای هر بینندهای میتواند جالب باشد.

وی تصریح کرد: اسفیدان مردمانی بسیار مهربان ، مهمان نواز و سخت کوش دارد که شغل اصلیشان کشاورزی و باغداری است.

 عوامل این مستند عبارتند از:

تدوین گر ،مهران رحمانی ،تصویر بردار :علی گریوانی ،صدابردار :جواد درتومی ،دستیار        فنی :نوید آقایی ،بازیگران :حامد محمدزاده و حسین بهمنیار ،نویسنده :بهرام کمیجانی ،پژوهش :مهندس آل طه و سمیه نوریان ،  نریتور:علی اکبر رضوانی

 

alt src=images/stories/1390/news/khorasanshomali/mostanad/esfidan1.jpg

alt src=images/stories/1390/news/khorasanshomali/mostanad/esfidan.jpg