سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

دکتر دارابی : اردبیل پیشگام حفظ ارزش های اسلامی در تاریخ ایران اسلامی - صفحه محتوایی خبر

 

 

دکتر دارابی : اردبیل پیشگام حفظ ارزش های اسلامی در تاریخ ایران اسلامی

دکتر دارابی : اردبیل پیشگام حفظ ارزش های اسلامی در تاریخ ایران اسلامی

 

 در مراسمی با حضور دکتر دارابی معاون امور استان های سازمان صدا و سیما و جمعی از مسئولان استانی مدیر کل جدید صدا و سیمای مرکز اردبیل منصوب شد.

 دکتر دارابی با اشاره به فعالیت های شبکه های استانی صدا و سیما در بخش های مختلف گفت: ٣٣ شبکه استانی با استفاده از توان و ظرفیتی که در اختیار دارند آیینه تمام نمای تمامی رخدادهای کشور هستند.

معاون امور استان ها نقد منصفانه و پرهیز از هرگونه مچ گیری و سیاه نمایی در شبکه های استانی صدا و سیما را از مهمترین فعالیت های آنها عنوان کرد و افزود: شبکه های استانی با تولید برنامه های تاثیرگذار زبان گویای مردم هستند.

وی  با اشاره به فعالیت های صدا و سیمای اردبیل مردم این استان را مردم متدین و با ریشه ایران اسلامی دانست و گفت: اردبیل پیشگام حفظ ارزش های اسلامی در تاریخ ایران بوده است و بسیاری از مشاهیر ایران مربوط به این استان هستند که باید شناسانده شوند.

وی افزود: امسال ۳۳ مستند از مراکز و دو مستند فاخر در ۱۴هزار دقیقه از پیاده روی اربعین در هر استان تهیه شده است که به زودی از شبکه های سراسری و بین المللی پخش خواهد شد.

 در این مراسم که در مجتمع فدک اردبیل برگزار شد از زحمات 6 ساله عبدالله مددی مدیر کل سابق مرکز تقدیر و سکان داری مجموعه صدا و تصویر مرکز اردبیل به علی ملا احمدی سپرده شد.

 

مردم ایران سر سفره صفویه نشسته اند

   ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در این مراسم با اشاره به جنگ رسانه ای حاکم در دنیا گفت: برای غلبه بر هجمه های رسانه ای باید در مجموعه صدا وسیما از نیروهای کاربلد , انقلابی , متخصص و با انگیزه بهره جست.

آیت الله عاملی افزود: از مدیرکل جدید صدا وسیمای استان اردبیل می خواهم به شبکه سبلان به عنوان شبکه استانی نگاه نکند شبکه سبلان بین المللی است و مردم جمهوری آذربایجان تمام برنامه های شبکه سبلان و رادیو آران را با علاقه دنبال می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه اگر اردبیل نبود ایران نبود و مردم ایران سر سفره صفویه نشسته اند تاکید کرد: هم اکنون جمهوری آذربایجان صفویه را مصادره کرده است و ترکیه تخریب می کند باید با این تحریف ها مقابله کرد که یکی از این راه ها ساخت سریال شاه اسماعیل صفوی است که فیلمنامه آن نوشته شده است.

 بدری نماینده اردبیل ، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز دیجیتالی کردن شبکه های تلویزیونی در سراسر استان به ویژه مناطق روستایی، توجه به زیرساخت های صداوسیما ، تولید سریال ها و فیلم های پرمحتوا و توجه به معیشت کارمندان را از معاون امور استان های سازمان صداوسیما خواست.

 

قوام و دوام دولت ها به اطلاعات و ارتباطات وابسته است

عباسی سرپرست استانداری اردبیل نیز گفت: صداوسیما باید در تولید و پخش برنامه های خود به عنوان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران عمل می کند و از سلایق مختلف بهره می برد.

وی تاکید کرد: قوام و دوام دولت ها به اطلاعات ، ارتباطات و انتظامات وابسته است و در عصری که تمام اطلاعات با یک تلفن همراه جابجا می شود باید نیروهای شاغل در مجموعه صدا و سیما به علم و تجهیزات روز مجهز گردند.

مدیر کل سابق صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز اظهار کرد: اقدامات بسیاری در طول 6 سال خدمتم در صدا و سیمای مرکز اردبیل انجام گرفت که همه آنها به کمک هنرمندان و کارمندان صدا و سیمای مرکز اردبیل بوده است.

مددی افزود: 7 هزار دقیقه تعهد برنامه‌سازی ما در سال گذشته در حوزه اقتصاد مقاومتی بوده است که ما 21 هزار دقیقه در این زمینه برنامه‌سازی کردیم.

در پایان این مراسم که در مجتمع فدک اردبیل برگزار شد از زحمات 6 ساله عبدالله مددی مدیر کل سابق مرکز تقدیر و سکان داری مجموعه صدا و تصویر مرکز اردبیل به علی ملا احمدی سپرده شد.

علی ملا احمدی پیش از این قائم مقام مرکز خلیج فارس بود و تهیه کنندگی تلویزیونی، مدیریت روابط عمومی، معاونت سیما و مشاور اجرایی و تولید پیام صدا و سیمای مرکز ارومیه، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی را در سابقه خود دارد.