جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

دکتر دارابی: بیانیه گام دوم دستور کار مراکز استانی صدا و سیماست/ خط مشی رسانه ملی مبتنی بر آرمان های انقلاب و رهبری - صفحه محتوایی خبر

 

 

دکتر دارابی: بیانیه گام دوم دستور کار مراکز استانی صدا و سیماست/ خط مشی رسانه ملی مبتنی بر آرمان های انقلاب و رهبری


معاون امور استانهای رسانه ملی در آیین تکریم و معارفه مدیران کل صدا و سیمای مرکز آبادان گفت: بیانیه گام دوم انقلاب دستور کار جدی مدیران رسانه ملی در اقصی نقاط کشور است و در این زمینه اموری همچون جوانگرایی و فراجناحی بودن مورد تاکید هستند.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، دکتر علی دارابی در آیین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید صدا و سیمای مرکز آبادان ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و تسلیت به مناسبت شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: مردم خوزستان در همه ادوار پشتیبان اسلام و انقلاب بوده‌اند و به فرموده امام راحل، دین خود را به انقلاب ادا کرده‌اند، استقبال گسترده آنها از پیکر مطهر شهدای مقاومت و تشییع باشکوه پیکر حاج قاسم سلیمانی هم برگ زرین دیگری در دفتر ولایت‌مداری خوزستانی‌ها بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت صدا و سیمای مراکز خوزستان و آبادان در هفته های اخیر و پوشش مناسب اجتماعات بزرگ مردمی در پی شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی افزود: این مراکز به خوبی با شبکه‌های ماهواره‌ای مقابله و از طریق انعکاس تصاویر مربوط به اجتماع عظیم مردمی، دروغ پردازی‌های معاندان را برملا کردند.
معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با بیان اینکه رسانه ملی باید موشکافانه نقد کند و با تزریق امید به بررسی و پیگیری مجدانه بپردازد گفت: مدیران باید نقدپذیرتر باشند و به کمک صدا و سیما بیایند چرا که این سازمان چشم و گوش مردم است و صدای ملت و گلایه مندی‌های آنان را منعکس می‌کند.
وی با اشاره به انتخابات مجلس یازدهم در اسفندماه سال جاری خاطرنشان کرد: سازمان صدا و سیما نه تنها در زمان انتخابات بلکه در تمام طول سال باید فراجناحی باشد به عبارتی مردم باید رسانه ملی را از خود بدانند چرا که صدا و سیما مرجع، پناه و صدای مردم است.
دارابی با تاکید بر قرار گرفتن بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان دستور کار جدی مدیران رسانه ملی در اقصی نقاط کشور گفت: قوه پیشران این بیانیه، جوانان هستند بنابراین جوانگرایی یکی از اولویت‌های صدا و سیماست؛ اگر آرمان‌ها و اهداف انقلاب را برای جوانان تشریح، کارنامه انقلاب را هنرمندانه تبیین و در همین چارچوب برنامه‌ها را تدوین کنیم کار خود را به درستی انجام داده‌ایم.
معاون امور استان‌های صدا و سیما عنوان کرد: همواره از مدیران خواسته‌ایم جذب نخبگان و تعامل موثر با سازمان‌ها را جدی بگیرند و در شرایط بحران و تشدید تحریم‌ها به رونق تولید بپردازند.
وی با بیان اینکه خط مشی صدا و سیما مبتنی بر اندیشه‌ها و آرمان‌هایی است که رهبر معظم انقلاب ترسیم فرموده‌اند گفت: ما نیز صدای مردم و تریبونی برای انعکاس عملکرد و فعالیت‌های نهادها در طول سال هستیم.
دارابی در ادامه از مرکز آبادان به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی، سیاحتی، زیارتی و کشاورزی نام برد و گفت: برای توسعه پایدار و رفع چالش‌ها باید جدی کار کرد.

گفتنی است در این مراسم با حکم دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی، ناصر بهرام به عنوان مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز آبادان منصوب و از زحمات داریوش دبیقی مدیرکل پیشین این مرکز قدردانی شد.