جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

دکتر دارابی تاکید کرد، شناخت کامل ظرفیت‌های استانی برای تولید آثار فاخر در مراکز صدا و سیما - صفحه محتوایی خبر

 

 

دکتر دارابی تاکید کرد، شناخت کامل ظرفیت‌های استانی برای تولید آثار فاخر در مراکز صدا و سیما

دکتر دارابی تاکید کرد، شناخت کامل ظرفیت‌های استانی برای تولید آثار فاخر در مراکز صدا و سیما


معاون امور استان‌های صدا و سیما گفت: کشف ظرفیت‌های هر استان باید در دستور کار نخبگان مراکز استان‌ها قرار بگیرد تا با اطلاعات کامل در خصوص آنها، کار برنامه‌سازی در حوزه های مختلف صورت بگیرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، دکتر علی دارابی در نشست شورای مدیران صدا و سیمای مرکز آبادان با اظهار امیدواری به اینکه مدیرکل جدید این مرکز برای همه کارکنان در دسترس باشد ابراز کرد: در واقع لازم است مدیران کل مراکز از نزدیک و بدون واسطه، نظرات و ایده‌های کارکنان و نخبگان سطح استان را بشنوند و در برنامه‌ریزی‌ها از این نظرات استفاده کنند.
وی افزود: آینده‌نگری و آینده‌پژوهی دو امر مهم در مدیریت هستند که در برنامه ارائه شده توسط مدیرکل جدید مرکز آبادان به آنها توجه شده است.
معاون امور استان‌های صدا و سیما با بیان اینکه رسانه ملی بیش از هر دستگاه دیگری به آینده‌نگری نیاز دارد گفت: چشم‌انداز پنج ساله سازمان با هدف رشد و ارتقاء مراکز تدوین شده و اجرای دقیق آن ضروری است.
وی ادامه داد: در استان خوزستان، دو مرکز صدا و سیما در اهواز و آبادان را‌ه‌اندازی شده که لازم است مدیران کل این دو مرکز نهایت هم‌افزایی و تعامل را با هم داشته باشند.
دارابی فرماندهی آنتن و کنترل کنداکتور را مورد توجه قرار داد و افزود: چنانچه کنداکتور به درستی چیده شود و برنامه‌هایی متناسب با نیازهای هر استان روی آنتن بروند، حفظ و افزایش مخاطبان هدفی دست یافتنی است.
معاون امور استان‌های رسانه ملی تصریح کرد: کشف ظرفیت‌های هر استان باید در دستور کار نخبگان مراکز استان‌ها قرار بگیرد تا با اطلاعات کامل در خصوص آنها، کار برنامه‌سازی در حوزه‌های صدا، سیما، خبر، فضای مجازی و انیمیشن و در قالب‌های متنوع و گوناگونی چون نماهنگ، موسیقی، سریال و مستند به بهترین شکل ممکن انجام شود.
وی با بیان اینکه تولید برنامه‌های فاخر زمینه‌ساز حضور مسئولان و اقدام و عمل مناسب مدیران کشوری و استانی است گفت: ایجاد فضای مودت، تعامل و برادری بین مراکز همسایه و سایر مراکز، تولید برنامه‌های تبیینی در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، شبکه‌محوری و برنامه‌محوری و حفظ استقلال رسانه از جمله مباحثی هستند که باید توسط مراکز مورد توجه قرار گیرند.
دارابی با اشاره به اهمیت توجه به شعار سال عنوان کرد: ظرفیت‌های نفتی و اقتصادی منطقه، فضای پرنشاط ورزشی به ویژه فوتبال، مباحث فرهنگی و ارزشی نظیر دفاع مقدس، راهیان نور و موضوعاتی چون عوامل شتاب‌زا در پیروزی انقلاب اسلامی چون فاجعه آتشسوزی سینما رکس و اعتصاب کارکنان پالایشگاه آبادان از جمله موضوعات برجسته‌ای هستند که رسانه ملی در آبادان باید در این زمینه تولیدات ویژه و مستندهای فاخر تولید و روانه آنتن کند.