جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

دکتر دارابی: تبیین محورهای برنامه سازی مراکز استانی صدا و سیما در سال ٩٧ - صفحه محتوایی خبر

 

 

دکتر دارابی: تبیین محورهای برنامه سازی مراکز استانی صدا و سیما در سال ٩٧

دکتر دارابی: تبیین محورهای برنامه سازی مراکز استانی صدا و سیما در سال ٩٧

 

معاون امور استان‌های رسانه ملی گفت: ایجاد فضای نشاط و شادی در جامعه، کاهش عصبانیت و تندخویی، پرهیز از سیاه‌نمایی و ناامید کردن، پرداختن به مسئله جمعیت، اشتغال، اقتصاد مقاومتی و محیط زیست از مهترین اولویت های سال ٩٧ در شبکه های استانی است. 

به گزارش روابط عمومی معاونت اموراستان‌های صدا و سیما، دکتر علی دارابی در نشست سراسری مدیران کل مراکز گفت: سال آینده رخدادهای مهم در حوزه مراکز استان‌ها رخ می‌دهد؛ نخستین جشنواره ملی انیمیشن تلویزیونی ایران، جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز، سال اول اجرای برنامه پنج ساله، رونمایی از ١٣٠ مستند مربوط به شهدای مدافع حرم، ارتقا کیفی رادیونما، انتخاب مرکز برتر در حوزه فضای مجازی، 24 ساعته بودن پخش مراکز و جوان‌گرایی و انقلابی‌گری مجموعه اقداماتی هستند که در سال 97 شاهد آنها خواهیم بود.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما به رویکرد محتوایی مراکز استانی در سال آینده پرداخت و افزود: ایجاد فضای نشاط و شادی در جامعه، کاهش عصبانیت و تندخویی، پرهیز از سیاه‌نمایی و ناامید کردن مردم و عدم پخش سریال‌ و فیلم‌های تلخ و خشن، افزایش پخش فیلم‌هایی با موضوع طنز و کمدی، بازتاب جشن‌ها و مراسم مذهبی و ملی، استفاده بیشتر و هوشمندانه‌تر از موسیقی و نماهنگ، پرداختن به مسئله جمعیت، اشتغال، اقتصاد مقاومتی و محیط زیست، بحران آب و سبک زندگی به عنوان اولویت‌های ملی و مهم برنامه‌سازی مد نظر خواهند بود.

دکتر دارابی با تأکید بر رعایت زبان فارسی در برنامه‌های مختلف رادیو و تلویزیون مراکز استانی عنوان کرد: لازم است در برنامه‌های مختلف، پیام‌رسان‌های داخلی در فضای مجازی هم به میزان کافی تبلیغ و ترویج شوند.

  معاون امور استان‌های رسانه ملی به شبکه‌محوری به عنوان یکی از اصول راهبردی این معاونت پرداخت و گفت: مراکز استانی باید ویژه برنامه‌ای برای طرح و پاسخگویی به پرسش‌های مهم که جزو شبهات نسل جوان هستند طراحی و تولید کنند همچنین استفاده از شخصیت‌ها، مشاهیر و مفاخر هر استان در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز باید در قالب برنامه‌های ویژه مورد توجه باشد.

دکتر دارابی با اشاره به لزوم ارائه کارنامه انقلاب در هر استان به شیوه‌ای جذاب و جوان‌پسند افزود: طراحی مسابقات گوناگون با موضوعات علمی، ادبی و تفریحی، نسبت مناسبت‌ها با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه‌های برند و نسبت آنها با انقلاب و ارتقاء سطح کارشناسان برنامه‌ها از دیگر موضوعاتی هستند که باید مد نظر مدیران و برنامه‌سازان مراکز قرار بگیرد.

وی ادامه داد: ارتقاء غنای بصری، رنگ‌آمیزی و گرافیک شبکه‌ها به صورتی که چشم نواز باشند از دیگر فعالیت جدی شبکه های استانی است.