جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

دکتر دارابی خبر داد - صفحه محتوایی خبر

 

 

دکتر دارابی خبر داد

آغاز بکار بخش بین‌الملل جشنواره تولیدات مراکز از سال 1399

دکتر دارابی خبر داد

معاون امور استانهای صدا و سیما گفت: بخش بین‌الملل از جشنواره بیست و سوم تولیدات مراکز آغاز بکار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، دکتر علی دارابی در آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما که به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از همه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره به ویژه استان میزبان اظهار کرد: در فاصله جشنواره بیستم تاکنون معاونت امور استان‌ها و مراکز استان‌ها گام بزرگی برای بهتر دیده شدن و بیشتر شنیده شدن برداشته‌اند.

وی افزود: «رادیو زیارت» با هدف ارتقاء دانش و معرفت مشتاقان و شیفتگان نیایش، دعا، زیارت و برای خدمت بیشتر رسانه در حوزه دین و اخلاق رسماً افتتاح و آغاز بکار کرد.

معاون امور استان‌های صدا و سیما با اشاره به نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران که بهار سال جاری در همدان برگزار شد خاطرنشان کرد: این جشنواره توانست رونق کسب و کار به این صنعت و هنر برگرداند به طوری که تمام بدهی‌های گذشته پرداخت و بودجه و اعتبار لازم برای تولید اختصاص یافت.

وی ادامه داد: برندسازی در برنامه‌های صدا و سیمای مراکز در راستای ارتقای سطح کیفی برنامه‌ها و احترام به نگاه مخاطبان و حمایت از برنامه‌های پرمخاطب 6 عنوان در شبکه شما و 49 عنوان در سیمای مراکز و 42 عنوان در صدای مراکز مورد توجه قرار گرفته است.

دارابی با بیان اینکه تولید و ساخت 140 مستند بلند و نیمه بلند از شهدای مدافع حرم که در هفته دفاع مقدس طی آئینی رونمایی و از شبکه‌های رادیو و تلویزیون در سطح بین‌المللی، ملی و استانی پخش خواهد شد از دیگر اقدامات صورت گرفته هستند گفت: معاونت امور استان‌ها و مراکز استان‌ها از نیمه دوم سال 1395 با تشکیل ستاد و انجام هماهنگی‌های برون سازمانی تدارک بایسته‌ای را برای بزرگداشت چهل سال پایداری، پیشرفت و افتخار دیده‌اند.

معاون امور استان‌های رسانه ملی با اشاره به تولید مستند کارنامه انقلاب اسلامی در هر استان خاطرنشان کرد: تجلیل از مبارزان و پیشکسوتان انقلاب اسلامی که امشب در آئین اختتامیه جشنواره بیست یکم به رسم ادب و به پاس قدرشناسی از چند تن از معاریف و مشاهیر دوران انقلاب اسلامی تقدیر خواهیم کرد از جمله بخش‌های این مستندها هستند.

وی گفت: در قالب برنامه‌هایی برای بیان کارنامه 40 ساله انقلاب، همه استانداران، مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی به بیان خدمت دوره خود می‌پردازند، این کار هم علاوه بر تقدیر از خادمان گامی مهم برای نمایش وحدت نیروهای انقلاب و خادم نظام است.

دارابی تصریح کرد: «چهل کوثر» عنوان مستندی در ارتباط با 40 تن از بانوان پیشگام ایرانی در استان‌های مختلف است که در عرصه دفاع مقدس، سازندگی، علم و فناوری، تربیت فرزندان و سبک زندگی موفق بوده‌اند.

معاون امور استان‌های صدا و سیما با اشاره به تولید مستند «چهل حکیم» با همکاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: در این قالب از40 تن از پزشکان خدوم و تلاشگر در عرصه‌های خدمت به مردم مناطق محروم، تقدیر می‌شود که مستند آنان در حال تولید است.

وی با اشاره به تجلیل از کارآفرینان و مولدان رونق کسب و کار تاکید کرد: معاونت استان‌ها در سالی که رهبر حکیم انقلاب اسلامی آن را به نام سال "حمایت از کالای ایرانی" نامگذاری فرموده‌اند در زمستان سال جاری از 40 نفر از کارآفرینان برتر استان‌ها که در جبهه اقتصادی و حمایت از کالای ایرانی و ایجاد اشتغال خدمات شایانی داشته‌اند تقدیر خواهد کرد.

دارابی افزود: برگزاری جشنواره بیست و یکم و تقارن آن با هفته دولت که بزرگداشت یاد و راه و آرمان شهیدان رجایی و باهنر به عنوان نماد خدمت‌گزاری، ساده‌زیستی، پاکدستی و مردم‌داری هستند را فرصتی برای بازخوانی این فضایل و نیز تبیین خدمات دولتمردان می‌دانیم از این جهت امسال شبکه‌های استانی فرصت زمانی و برنامه‌های بیشتری را برای حضور مسئولان در برنامه‌ها تدارک دیده‌اند.

معاون امور استان‌های صدا و سیما ادامه داد: حجم آثار تولیدات مراکز در جشنواره امسال 5 برابر نسبت به جشنواره بیستم بوده است به طوری که 2600 اثر در جشنواره قبلی وجود داشت و امسال 1026 اثر که این رشد چشمگیر مرهون عوامل مختلفی است که از آن جمله می‌توان به 24 ساعته شدن شبکه‌های استانی، رقابتی‌تر شدن تولیدات و امید بیشتر برنامه‌سازان برای خلق اثر و حجم بالای تولیدات فضای مجازی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از دلایل جهش تولیدات شکسته شدن انحصار تکنولوژی در استفاده از فناوری‌های جدید بوده است گفت: همچنین می‌توان به مشارکت فعال بخش‌های خصوصی به ویژه فعالان جبهه فرهنگی در این بین اشاره کرد.

دارابی خاطرنشان کرد: بیش از 120 تن از صاحبنظران، استادان، مدیران، پژوهشگران، هنرمندان در فاصله 40 تا 60 روز امر بررسی و انتخاب و سپس داوری آثار را انجام داده‌اند که از همه این عزیزان که منصفانه آثار را دیدند و رای خود را دادند صمیمانه قدردانی می‌کنم.

معاون امور استان‌های صدا و سیما در ادامه با اشاره به هدف جشنواره تولیدات مراکز در گام‌های بعدی گفت: امیدواریم در جشنواره بیست و سوم بتوانیم بخش بین المللی را ایجاد کنیم و تا آن زمان مراکز استان‌ها فرصت دارند امر تولید مشترک و مبادله برنامه با کشورهای همسایه را در اولویت قرار دهند.

وی تصریح کرد: جشنواره بیست و دوم به لطف الهی و همت والای استاندار سابق خراسان شمالی مهندس صالحی و استاندار کنونی یعنی آقای خباز و اهتمام بایسته آقای قربانی جم مدیر کل صدا و سیمای این استان در بجنورد برگزار می‌شود، در همین جا از آقای سلیمانی دشتکی استاندار قبلی چهارمحال و بختیاری که گام نخست برای میزبانی جشنواره در شهرکرد را برداشتند صمیمانه قدردانی می‌کنم.