سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

دکتر دارابی: رسانه ملی آماده برگزاری بزرگداشت 50 سالگی انقلاب است - صفحه محتوایی خبر

 

 

دکتر دارابی: رسانه ملی آماده برگزاری بزرگداشت 50 سالگی انقلاب است

دکتر دارابی: رسانه ملی آماده برگزاری بزرگداشت 50 سالگی انقلاب است

 

معاون امور استان‌های صدا و سیما گفت: رسانه ملی از هم اکنون آماده برنامه‌ریزی و برگزاری بزرگداشت 50 سالگی انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها دکتر علی دارابی در همایش تجلیل از یاوران چهل سالگی انقلاب اسلامی که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در سال 1395 مبنی بر گرامیداشت چهل سالگی انقلاب و محدود نبودن آن به یک هفته و یک دهه اظهار کرد: ایشان فرمودند موارد مربوط به گرامیداشت چهل سالگی نظام جمهوری اسلامی باید به طور مستمر همواره در برنامه‌های صدا و سیما گنجانده شوند، برنامه‌هایی که برای عموم مردم باورپذیر بوده و در این بین از زبان هنر برای بیان بهتر دستاوردها استفاده شود.

وی افزود: 150 شبکه رادیویی و تلویزیونی در گستره ملی و بین‌المللی توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی راه‌اندازی شده و طی دهه فجر سال گذشته و بعد از آن به صورت مستمر به تبیین دستاوردهای چهل سال استقرار نظام اسلامی پرداختند.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با بیان اینکه استانداران و مسئولان استانی با همه توان وارد شدند و اقدامات خوبی در این زمینه با همکاری صدا و سیمای مراکز داشتند گفت: البته لازم است تلاش بیشتری در این زمینه صورت بگیرد و از هم اکنون برای 50 سالگی انقلاب اسلامی، برنامه‌های گسترده‌ای تدارک دیده شود.

وی ادامه داد: «کارنامه» عنوان مجموعه مستندی است که توسط صدا و سیمای مراکز استانی با هدف بیان و تبیین دستاوردهای 40 سال مدیریت نظام جمهوری اسلامی در اقصی نقاط کشور تولید و از شبکه‌های مختلف پخش شده است.

دارابی با تاکید بر لزوم شناساندن چهره واقعی امام خمینی(ره) و اهداف و آرمان‌های ایشان به نسل‌ امروز که ایشان را درک نکرده‌اند گفت: لازم است از امروز برای پنجاه سالگی انقلاب و ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کنیم و ویژگی‌های و آرمان‌های انقلاب را بیش از گذشته به جهانیان بشناسانیم.

رييس ستاد بزرگداشت چهل سالگي انقلاب اسلامي در سازمان صدا و سیما با بیان اینکه 22 بهمن سال گذشته، یکی دیگر از صفحات زرین انقلاب توسط مردم همیشه در صحنه به ثبت رسید گفت: در هزار نقطه، دوربین‌های رسانه ملی حاضر شدند و به ثبت و ضبط این حماسه بزرگ و مردمی پرداختند ولی این، همه آن چیزی نیست که شاهدش بودیم.

وی تصریح کرد: امروز 290 شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان از سوی استکبار جهانی برای هجمه به فرهنگ انقلاب و دین اسلام مشغول فعالیت هستند و تنها 150 شبکه رادیویی و تلویزیونی در مقابل آنها فراهم کرده‌ایم، در واقع در نبردی نابرابر در جبهه جنگ نرم قرار گرفته‌ایم.

دارابی با تاکید بر اینکه باید الگویی کامل و کارآمد از نظام جمهوری اسلامی به نسل امروز معرفی کنیم گفت: بحث کارآمدی نظام یکی از موضوعات مطرح در جامعه ماست و صدا و سیما وظیفه خود می‌داند از اکنون برای نمایش دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در پنجاه سالگی انقلاب برنامه‌ریزی کند.

تقدیر از دکتر دارابی توسط رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

گفتنی است در پایان این همایش، متن تقدیر آیت‌الله احمد جنتی رييس مجلس خبرگان رهبري، نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خطاب به دکتر دارابی قرائت شد.

در این متن آمده است: حمد و سپاس خداوند سبحان را که در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، به توفیق الهی و توجهات حضرت بقیة الله الاعظم، مردم متدین، بصیر و شرافتمند ایران اسلامی با لحظه‌شناسی و لبیک عملی به مقتدای عظیم‌الشان و ولی امیر مسلمین حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای حماسه‌ای خیره‌کننده و سترگ را در حساس‌ترین مقطع تاریخ انقلاب اسلامی آفریدند.

در ادامه تصریح شده است: نقش‌آفرینی ستودنی و تلاش‌های بی شائبه نشأت گرفته از باور دینی، انقلابی و ولایی جناب عالی را ارج نهاده ضمن تقدیر و تشکر، مزید توفیقات‌تان را از ذات اقدس احدیت جل و علا مسألت می‌نمایم.