سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

دکتر دارابی: رسانه ملی نقش مهمی در خلق حماسه 22 بهمن امسال داشت - صفحه محتوایی خبر

 

 

دکتر دارابی: رسانه ملی نقش مهمی در خلق حماسه 22 بهمن امسال داشت

دکتر دارابی: رسانه ملی نقش مهمی در خلق حماسه 22 بهمن امسال داشت


رئیس ستاد بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی در صدا وسیما گفت: رسانه ملی از طریق مقابله جدی و موثر با هجمه رسانه‌ای بیگانگان در چهل سالگی انقلاب، نقش مهمی در خلق حماسه 22 بهمن امسال داشت.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، بیست و هفتمین نشست ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رسانه ملی برگزار شد.
در این نشست نمایندگان بخش‌های مختلف سازمان صدا و سیما به ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های صورت گرفته در معاونت‌ها و اداره کل‌های رسانه ملی با موضوع بزرگداشت چهلمین سالگرد پبروزی انقلاب اسلامی پرداختند و پیشنهاداتی برای تداوم این برنامه‌ها ارائه کردند.
دکتر علی دارابی معاون امور استان‌های صدا و سیما هم در این نشست ضمن تقدیر از بخش‌های مختلف سازمان به خاطر عملکرد خوب در بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اظهار کرد: در ستاد مرکزی همه تلاش‌ها و اقدامات در این راستا بود که بخش‌های گوناگون رسانه ملی با هم‌افزایی و همکاری یکدیگر، برنامه‌های مناسبی را روانه آنتن کنند.
وی افزود: با توجه به فعالیت شدید رسانه‌ای دنیای استکبار در چهل سالگی انقلاب، تمام رویکردها و برنامه‌های رسانه ملی که در ستاد بزرگداشت چهل سالگی تدارک دیده شده بودند ناظر به همین مسئله یعنی مقابله جدی و واقع‌بینانه با هجمه‌های رسانه‌ای غرب تعیین شدند.
دارابی با بیان اینکه رسانه ملی از فرصتی که فراهم شده بود توانست به بهترین نحو استفاده کند گفت: بیان دستاوردهای 40 سال انقلاب اسلامی، محور اصلی بسیاری از برنامه‌های ستاد مرکزی بزرگداشت بوده است.
معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با بیان اینکه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نیمه دوم سال 1395 در مراکز استانی رسانه ملی تشکیل شد خاطرنشان کرد: ستاد مرکزی نیز سال 96 آغاز به کار کرد و جلسات متعددی با حضور روسا و فرماندهان نهادها و سازمان‌های کشور و لشکری برگزار شد.
وی ادامه داد: تدوین سیاست‌های برنامه‌های بزرگداشت چهل سالگی انقلاب در این ستاد صورت گرفت تا از ظرفیت 150 شبکه رادیویی و تلویزیونی صدا و سیما به بهترین نحو برای بیان دستاوردهای انقلاب استفاده شود.
دارابی با اشاره به راه‌اندازی «رادیو انقلاب» در قالب برنامه‌های بزرگداشت چهل سالگی انقلاب افزود: تولید و پخش فیلم‌های آثار نمایشی، مستندهای جذاب و کوتاه از جمله «اولین‌ها» و «ایران 20» برای این مناسبت بودیم.
معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما عنوان کرد: در دورانی به سر می‌بریم که جنگ رسانه‌ای دشمنان علیه جمهوری اسلامی به راه افتاده و شبکه‌های معاند با تمام قوا به میدان آمده‌اند اما رسانه ملی توانست با اتکا به نیروهای جوان و بومی و نیز بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و هم‌افزایی همه بخش‌ها، به مقابله جدی با این هجمه گسترده بپردازد و نقش مهمی در برگزاری باشکوه راهپیمایی حماسی 22 بهمن امسال ایفا کند.
وی گفت:برگزاری نشست‌های تخصصی با هدف هم‌اندیشی مدیران و برنامه‌سازان در تمام استان‌ها با تقسیم‌بندی بر اساس پنج منطقه جغرافیایی بود تا نحوه تولید آثار رادیویی و تلویزیونی مورد بررسی قرار بگیرد همچنین کارگاه‌های تولید برنامه هم در حاشیه این نشست‌ها برگزار شد که یکی از خروجی‌های آن، برنامه موفق «کارنامه» در همه مراکز استانی است.
دارابی با بیان اینکه «کارنامه» برنامه‌ای با حضور استانداران ادوار مختلف در همه مراکز استانی بوده است افزود: علاوه بر این، تولید 130 مستند شهدای مدافع حرم در مراکز صدا و سیما، تکمیل بانک اطلاعاتی پیشگامان انقلاب و نیز مستند تطبیقی استان‌های مختلف شامل مقایسه وضعیت شهرها و روستاهای ایران در دوران قبل و بعد از انقلاب، از دیگر فعالیت‌های ستاد بزرگداشت چهل سالگی انقلاب در معاونت امور استان ها به شمار می‌روند.
دارابی با اشاره به برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مختلف کشوری خاطرنشان کرد: این نشست با هدف هماهنگی بیشتر برای تولید ویژه‌برنامه‌های چهل سالگی انقلاب در شبکه‌های مختلف صدا و سیما تدارک دیده شده بود.
وی برگزاری نخستین جشنواره بین‌المللی نماهنگ را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: هنرمندان و آهنگسازان مختلفی نیز در استان ها یش از یکصد اثر موسیقایی و تصویری تهیه و تولید کردند که محور همه آنها ویژگی‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی بود