جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

دکتر دارابی: 22 بهمن امسال تابلوی زیبای حمایت ملت از شهدای مقاومت بود - صفحه محتوایی خبر

 

 

دکتر دارابی: 22 بهمن امسال تابلوی زیبای حمایت ملت از شهدای مقاومت بود

دکتر دارابی: 22 بهمن امسال تابلوی زیبای حمایت ملت از شهدای مقاومت بود


معاون امور استان‌های صدا و سیما گفت: حضور حماسی ملت ایران در 22 بهمن امسال و همزمانی آن با چهلمین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی، تابلویی زیبا از حمایت مردمی از شهدای مقاومت بود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، رضا علیدادی معاون توسعه فناوری رسانه همزمان با برگزاری راهپیمایی 22 بهمن با حضور در معاونت امور استان‌ها ضمن دیدار با دکتر دارابی، از بخش های مختلف این معاونت در پوشش راهپیمایی ٢٢ بهمن بازدید کرد.
در این دیدار دکتر دارابی از تلاش همکاران فنی سازمان برای ایجاد بستر ارتباط مناسب به منظور انتقال صوت و تصاویر راهپیمایی از سراسر کشور تقدیر و تشکر کرد.
وی حضور مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن را نشانه وفاداری آنان به نظام و انقلاب دانست و گفت: گزارش همکاران رسانه ملی از صداوسیمای مراکز استانی حاکی از شور و نشاط وصف ناپذیر مردم در حمایت از آرمان‌های امام و رهبری است به طوری که امسال شاهد حضور گسترده‌تر مردم در این حماسه ملی بودیم و حتی در شهرهای کوچک هم خیل عظیم جمعیت مشهود بود.
وی افزود: همزمانی راهپیمایی ٢٢ بهمن امسال با چهلمین روز شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تابلویی بی نظیر از عشق و علاقه مردم به شهدا و فرهنگ مقاومت را به تصویر کشید.
معاون امور استان‌های صدا و سیما با بیان اینکه امسال بیش از 1200 بار ارتباط زنده از مراکز و شهرهای مختلف کشور و به همت شبکه‌های استانی با شبکه‌های سراسری  و بیش از 4 ساعت ارتباط زنده تصویری با شبکه سراسری «شما» برقرار شد عنوان کرد: این حجم از اقدامات و  ارتباط زنده تصویری در شرایطی انجام گرفت که شرایط جوی در بسیاری از شهرهای کشور نامناسب بود و بارش شدید برف و باران و برودت هوا کار تصویر برداری و تولید گزارش را با مشکل مواجه می کرد ولی همکاران پرتلاش مراکز به دلیل وظیفه ذاتی خود و رسالتی که به دلیل حضور گسترده مردم در این شرایط بر دوش آنها گذاشته بود، با تمام توان وارد میدان شده و با بهره‌گیری از امکانات فنی و تجارب گذشته‌، تکلیف رسانه‌ای خود را به بهترین نحو ممکن انجام دادند.
وی افزود: در مجموع 2755 ساعت برنامه رادیویی و تلویزیونی با موضوع دهه فجر در روز 22 بهمن تولید شده است که حاصل تلاش همکارا ما در مراکز استانی صداوسیما ست.
دکتر دارابی با تشریح اقدامات معاونت امور استان ها در سالگرد چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بیش از 73 عنوان برنامه با مجموع زمانی 2614 دقیقه در قالب‌های گوناگونی همچون سریال، مستند، فیلم تلویزیونی و مجموعه مستند  به همراه ده‌ها کلیپ و نماهنگ، موسیقی تصویر و قطعات موسیقایی از تولیدات دفتر موسیقی و سرود معاونت امور استان‌های رسانه ملی در اختیار شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی استانی و سراسری قرار گرفت و روی آنتن رفت که بخشی از آنها در ارتباط با چهلمین روز شهادت سردار دل ها بود.
وی ادامه داد: خبرنگاران و گزارشگران شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی استانی از صبح روز 22 ببهن در محل‌های از پیش تعیین شده مستقر شدند تا در زمان راهپیمایی، آماده برقراری ارتباط زنده از سراسر کشور باشند و بتوانند تصویری واقعی از این حضور باشکوه را برای مخاطبان شبکه‌های سراسری مخابره کنند که بحمدالله این مهم به بهترین شکل انجام گرفت.
رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه نیز در این بازدید با قدردانی از تلاش مراکز استانی صداوسیما در پوشش راهپیمایی با شکوه 22 بهمن گفت: شبکه های استانی صدا و سیما نقش تعیین کننده ای در انعکاس شور عظیم مردم در مناسبت های مختلف برعهده دارند و ارتباط تنگاتنگ آن ها با لایه های مختلف مردم تصاویر زیبایی از همبستگی و وحدت مردم بزرگ ایران را به نمایش می گذارد.
دکتر علیدادی توسعه عدالت محور و یکپارچه شبکه های سراسری و استانی صداوسیما را از اهداف رسانه ملی برشمرد و تاکید کرد:  توسعه شبکه های استانی به دلیل گستردگی و نقش مهم و اثر گذار ان ها برای معاونت توسعه و فناوری رسانه حائز اهمیت است و تلاش می کنیم در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات این شبکه ها را رسیدگی و برطرف کنیم.