سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

دکتر ناصر گل محمدی : جشنواره انیمیشن بهترین راه برای کشف استعدادهاست - صفحه محتوایی خبر

 

 

دکتر ناصر گل محمدی : جشنواره انیمیشن بهترین راه برای کشف استعدادهاست

دکتر ناصر گل محمدی : جشنواره انیمیشن بهترین راه برای کشف استعدادهاست


دکتر ناصر گل محمدی عضو شورای سیاست گذاری و رئیس هیئت انتخاب وداوری بخش پویانمایی، سریال و مجموعه دومین جشنواره ملی پویا نمایی در گفت و گو با ستاد خبری درباره ارزیابی اش از آثار ارائه شده به جشنواره بیان کرد: با توجه به آثاری که من در جشنواره دیدم، فکر می کنم به دلیل تمرکزی که رسانه روی آن دارد توانسته به رشد انیمیشن کمک شایانی کند.  
وی همچنین افزود: سال اول به دلیل اینکه آثار بسیاری در جشنواره حضور داشت، دستمان برای انتخاب بازتر بود. اما این احتمال وجود دارد که به مرور زمان با کمبود آثار روبرو شویم. چون بخشی از آثار و به خصوص آثار برگزیده در دوره بعد حذف شدند و از این رو باید به تولید آثار فاخر توجه جدی کرد تا به جشنواره راه پیدا کند.
گل محمدی با اشاره به اینکه می توان تهدیدها را به فرصت ها تبدیل کرد هم عنوان کرد: من فکر می کنم مراکز استانها اگر این موضوع را جدی بگیرند می توانند برای جشنواره های بعد سفارش آثار را به تولید کننده ها بدهند تا در جشنواره با کمبود آثار روبرو نشویم. چون ارتباط و تعامل دوسویه بین رسانه و جشنواره وجود دارد که اگر تولید آثار توسط مراکز جدی گرفته نشود، این فرصت تبدیل به یک تهدید می شود.
وی در پایان نیز درباره تاثیر مثبت جشنواره برای هنرمندان استان ها نیز گفت: جشنواره پیش رو می تواند بهترین راه برای کشف استعدادهایی باشد که در استان های مختلف مشغول به کار هستند. چون در برخی از مراکز ما تولید انیمیشن نداشتیم و با توجه به برگزاری جشنواره شاهد فعالیت آنها هستیم. از این رو جشنواره می تواند یک اتفاق خیلی مثبت باشد.