سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

دیدار اعضای کمیسیون بهداشت و درمان با مدیر کل مرکزگیلان - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار اعضای کمیسیون بهداشت و درمان با مدیر کل مرکزگیلان

دیدار اعضای کمیسیون بهداشت و درمان با مدیر کل مرکزگیلان

دیدار اعضای کمیسیون بهداشت و درمان با مدیر کل مرکزگیلان

دکتر قربانی رئیس مجمع نمایندگان ، دکتر تامینی  از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دکتر برزیگر رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با محسن نصرپور مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان دیدار و به بحث و بررسی در خصوص تعامل و همکاری هرچه بیشتر بخش بهداشت و درمان استان با رسانه پرداختند.

 دکتر قربانی در این نشست ضمن اذعان به نقش موثر صدا و سیما در جامعه اظهار داشت ، صدا و سیما نقش مهمی در ارتقاء سلامت مردم دارد و می تواند نقش محوری در آموزش بهداشت به آحاد جامعه داشته باشد . وی ادامه داد: مردم نسبت به نیازهای واقعی خود در حوزه سلامت به طور کامل آگاه نیستند و صدا و سیما می تواند بیش از سایر مراکز بهداشتی در این اطلاع رسانی موثر باشد .

وی حوزه بهداشت و درمان را از بخش های مورد توجه و مهم مردم دانست و افزود : ارتقاء سلامت آحاد مردم و درمان بیماران و افراد نیازمند به خدمات بهداشتی علاوه بر کاهش آلام این قشر از جامعه اجر معنوی را در پی دارد . دکتر تامینی  دیگر عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز تبلیغ زندگی سالم و بهداشتی را در اقصی نقاط استان موضوعی بسیار مهم دانست که با سلامت انسان ها ارتباط دارد و این مهم جز با همکاری رسانه استانی میسر نمی باشد . وی افزود : گستره وسیع و تاثیرگذار رسانه استانی بستر مناسبی برای انتقال پیام های حوزه بهداشت و سلامت برای آحاد مردم استان است  و برهمکاری بیش از پیش رسانه استانی با دانشگاه علوم پزشکی استان در مسیر ارتقاء سلامت اجتماعی مردم تاکید کرد .

دکتر برزیگر رییس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز اظهار داشت :همه تلاش های همکاران ما در دانشگاه و علوم پزشکی در رسانه استانی بالا بردن میزان سلامت در سطح جامعه بوده و انتظار داریم همه دستگاه های اجرایی استان در حد توان ما را در رسیدن به این امر یاری کنند .

محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان هم از آمادگی رسانه برای همکاری با مسوولان حوزه سلامت استان برای پیشبرد اهداف طرح تحول سلامت  و استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاه سازی جامعه خبر داد . وی افزود : ما به دنبال تعامل بیشتر و استفاده از نظرات علمی ، تخصصی کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی در تولید برنامه های سلامت هستیم چراکه کار و فعالیت در این حوزه بسیار ضروری است . نصرپور رسالت رسانه را  فرهنگ سازی در حوزه سلامت و اطلاع رسانی به موقع و سودمند اقدامات ، برنامه ها و اخبار حوزه پزشکی به مردم عنوان و خاطر نشان کرد : دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی حوزه سلامت برای خدمت به مردم همواره مورد حمایت رسانه است و خواهد بود .