جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

دیدار امام جمعه موقت مشهد و مدیر حوزه خراسان با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار امام جمعه موقت مشهد و مدیر حوزه خراسان با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی

دیدار امام جمعه موقت مشهد و مدیر حوزه خراسان با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی

دیدار امام جمعه موقت مشهد و مدیر حوزه خراسان با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی

امام جمعه موقت مشهد در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با اشاره به اینکه دو شاخصه اسلام ناب و اسلام سیاسی باید در برنامه سازی مورد توجه قرار گیرد گفت: صدا و سیما در تقویت و پاسداشت ارزش های اسلامی و فرهنگی محلی تأثیر گذار است و باید شاخصه هایی را که بعد از انقلاب مد نظر امام راحل و مقام معظم رهبری بوده در تولیدات خود مورد توجه قراردهد.

حجت الاسلام و المسلمین فرزانه افزود: در هر برنامه ای چه فیلم، سخنرانی اقتصادی و دیگر تولیدات شاخصه اصلی اندیشه انقلاب باید خودش را نشان دهد و اگر درست برنامه سازی شود یک بحث اخلاقی یااقتصادی جاذبه خودش را خواهد داشت.

مدیر حوزه علمیه خراسان رضوی هم در این دیدار با اشاره به اینکه حوزه دارای ظرفیت های فراوان ناشناخته است اظهار داشت: برای معرفی ظرفیت های حوزه نیاز به یک کار کارشناسی شده همه جانبه است تا این ظرفیت ها شناخته و معرفی شود.

حجت الاسلام و المسلمین عاملی افزود: مسئله یابی موضوع دیگری است که باید به آن بیشتر توجه شود و مسائل به روز، اولویت دار و کار آمد بیشتر در تولیدات باید مد نظر قرار گرفته شود.

وی با تأکید بر اهمیت هویت حوزه گفت: نباید اجازه دهیم هر کسی هویت حوزه را با نگاه خود به نفع خود و جریانی که دارد تبیین و تحریف کند که باعث ایجاد یک هویت سازی منفی برای حوزه در جامعه شود.

مدیر حوزه علمیه خراسان رضوی اضافه کرد باید کار کارشناسانه برای هویت حوزه و حوزویان انجام شود و این تعامل بین حوزه و رسانه تحقق پیدا می کند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی هم در این جلسه با تأکید بر اهمیت حوزه و رسانه افزود: روحانیت با مسئله دین و معارف اسلامی گره خورده است و استفاده از ظرفیت های حوزه باعث ارتقاع سطح دینی برنامه ها می شود.

نصر پور گفت: حوزه علمیه تاریخ با شکوهی دارد و مردم شناخت کمی نسبت به آن دارند و ایجاد همکاری و تعامل بیشتر بین حوزه و صدا و سیما می تواند به معرفی هر چه بهتر این مکان مقدس کمک کند.

وی اضافه کرد: معرفی علما، مفاخر و نخبگان حوزه در قالب تولید مستند از عمده کارهایی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

تولید ویژه برنامه های دوره ای با موضوعات دین، فرهنگ رضوی و سبک زندگی مهدویت، ایجاد باکس حوزه در بخش های مختلف خبری، ایجاد اتاق فکر مشترک در راستای ارتقاع برنامه سازی و تولید آیتم ها و برنامه های کوتاه رادیویی و تلویزیونی بر اساس معارف و احکام دین از پیشنهاداتی بود که در این جلسه مورد بحث قرار  گرفت.