جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

دیدار آیت اله مکارم شیرازی با مدیر کل مرکز فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار آیت اله مکارم شیرازی با مدیر کل مرکز فارس

دیدار آیت اله مکارم شیرازی با مدیر کل مرکز فارس

دیدار آیت اله مکارم شیرازی با مدیر کل مرکز فارس

آیت اله مکارم شیرازی از مراجع عظام در سفر به شیراز در دیدار مدیرکل و مدیران صدا و سیمای مرکز فارس با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در رسانه ی ملی بویژه در حوزه مباحث دینی و معارفی استان فارس را استانی برخوردار در حوزه های مختلف دانست و گفت : صدا و سیمای مرکز فارس تلاش های در خور توجهی برای معرفی این استان و بویژه شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهلبیت علیهم السلام دارد.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز فارس ایشان با بیان اینکه شیراز از مهد پرورش فرهیختگان و بزرگان علم در طول تاریخ بوده است افزود : برای معرفی چهره های شاخصی که در این شهر زندگی کرده و منشاءاثر و برکت برای جامعه خود بوده اند نیاز به زحمت زیادی نیست.

این مرجع عالیقدر تقلید با مهم دانستن جایگاه صدا و سیما و نقش برنامه های آن در بین اقشار مختلف تداوم برنامه های فاخر در شبکه های مختلف رسانه ی ملی را خواستار و از صدا و سیمای استان خواست با تولید
برنامه های مناسب دینی ، آموزشی نقش خود را به عنوان دانشگاه عمومی بخوبی ایفا کند.

آیت اله مکارم شیرازی تفریح و سرگرمی را نیاز جامعه دانست و تصریح کرد : صدا و سیما که بخشی از ساعات پخش خود را به این حوزه اختصاص می دهد باید تلاش کند که در ارائه طنز و برنامه های سرگرم کننده همه ی جوانب اخلاقی و دینی را در نظر بگیرند.

وی از نیروی انسانی به عنوان اصلی ترین سرمایه یک جامعه نام برد و گفت : ذخایر زیرزمینی و امثال آن در درجه های بعد قرار دارند و وقتی نگاه می کنیم آلمان و ژاپن در جنگ جهانی بیش از همه صدمه دیدند  اما با اتکا به نیروی انسانی به موفقیت های بزرگی در تمام زمینه ها دست یافتند ، نقش نیروهای انسانی پر رنگ تر می شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه سخنان خود به مذاکرات ایران با  1+5  و قدرت ایران در خاور میانه اشاره کرد و افزود : در  مدت 22 ماه ایران همه  سران مهم دنیا را پای میز مذاکره کشاند تا تمام جهان به قدرت ایران پی ببرند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص بی اعتمادی ایران به کشورهای غربی بخصوص آمریکا گفت : در مقابل ما دشمنان قوی و نیرومندی هستند و نباید از آنها غافل شویم .

وی در پایان به قطعنامه اخیر شورای امنیت در خصوص لغو تحریم ها ی ایران  اشاره کرد و گفت : این موفقیت بزرگی برای ملت ایران است لذا اگر ضعفی هم در آن باشد باید با ارائه راه حل از سوی صدا و سیما مطرح شود.

وی با بیان اینکه این موضوع یک بحث انتخاباتی نیست افزود : در این مذاکرات بحث کیان کشور و کیان نظام مطرح است همه باید نفس وحدت بخشی خود را در طرح این موضوع حفظ کنند.

وی در پایان و با تاکید بر سادگی گفت : صدا و سیما باید تلاش کند دکورهای استفاده شده در فیلم ها جنبه تبلیغاتی و تشریفاتی نداشته باشد.