سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

دیدار آیت ا... مکارم شیرازی با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار آیت ا... مکارم شیرازی با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی

دیدار آیت ا... مکارم شیرازی با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی

دیدار آیت ا... مکارم شیرازی با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی

صدا و سیما در مواجهه با جناح های مختلف در کشور باید با نقد سازنده، دوستانه و مؤدبانه اعتدال را در طرح مسائل مختلف رعایت کند تا اعتماد مردم که همانا سرمایه رسانه است از دست نرود.

آیت ا... مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در دیدار مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی، معاونان و مدیران صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی تأکید کرد: صدا و سیما موظف است علاوه بر بیان نکات مثبت نقاط ضعف را نیز محرمانه در قالب نقد سازنده مطرح کند.

وی تصریح کرد: در دنیای امروز که تکنولوژی مرزهای فرهنگی کشورها به ویژه جمهوری اسلامی ایران را هدف گرفته است، باید مخاطب را با برنامه های متناسب با نیاز آنان جذب کرد.

وی با تأکید بر اینکه ایجاد جذابیت در برنامه ها با حفظ ارزش ها منافاتی ندارد، افزود: در مقابل رسانه های فرهنگی غرب که قائل به اصول اخلاقی نیستند در فرهنگ اسلامی ما خطوط قرمز حاکم است و مصلحت جامعه به شکلی که مورد پسند مخاطب هم باشد باید مد نظر متولیان در برنامه سازان رسانه باشد.

آیت ا... مکارم شیرازی، آسیب شناسی اجتماعی، ریشه یابی علل آن و بررسی راهکارهای کاهش آسیب ها را خواستار و تأکید کرد: صدا و سیما باید به مثابه طبیب در راستای کاهش آلام و مشکلات مردم بکوشد.

این مرجع تقلید شیعیان استفاده بهینه از تکنولوژی نوین را لازمه کار حرفه ای رسانه ها دانست و اذعان کرد: با وجود حدود 25 میلیون زائر بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) در مشهد الرضا استفاده از ظرفیت حوزه علمیه مشهد و همیاری آستان قدس رضوی در شبکه پایتخت معنوی ایران، در ترویج گسترده و مؤثر فرهنگ رضوی مؤثر است.

در ابتدای این دیدار که در آستانه روز خبرنگار ( 17 مرداد ) برگزار شد مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با ارائه گزارشی از اهم فعالیت های مرکز گفت: مفتخریم که اکنون سالیانه 24 هزار ساعت تولید و پخش برنامه از صدا و سیما خبر و برونمرزی مرکز خراسان رضوی داریم و سالانه 500 ساعت برای شبکه های سراسری تولید برنامه داشته ایم.

حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی افزود: تولید فیلم سینمایی - تاریخی فاخر فضل بن شاذان نیشابوری که چهار امام همام را درک کرد و همچنین بخش زیارت سیمای مرکز از ساعت 10:30 تا 14:30 و 10 تا 13 رادیو و تولیداتی نظیر برنامه های جمع خوانی، ترتیل خوانی و مستندهای فاخر از علماء حوزه علمیه و انیمیشن های مذهبی و پخش آن از شبکه های سراسری از جمله افتخارات صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی افزود: در حوزه موسیقی، تلاش می شود آثاری در سبک آکاپلا که در آن از هیچ ابزار موسیقی استفاده نمی شود تولید و پخش شود که خوشبختانه با استقبال عموم مخاطبان نیز مواجه شده است.