سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

دیدار سفیر ارمنستان با مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار سفیر ارمنستان با مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان

دیدار سفیر ارمنستان با مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان

 

در دیدار سفیر ارمنستان با مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان بر همکاری های متقابل برای مستندسازی های فاخر جاذبه های گردشگری تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان در این دیدار آرتاش تومانیان سفیر ارمنستان با اشاره به روابط دیرینه فرهنگی دو کشور گفت: اصفهان مهد فرهنگ و هنر ایرانی با وجود اماکن تاریخی بی نظیر و صنایع دستی ، منحصر به فرد است.
وی تصریح کرد حضور ایرانیان ارمنی زبان که در طی سالیان متمادی شهر فرهنگ و هنر، اصفهان را برای زندگی انتخاب کردند نشان دهنده وجود اشتراکات فرهنگی و تمدنی ایران و ارمنستان است.
بر اساس این گزارش دکتر احمدی افزادی مدیرکل مرکز اصفهان با اشاره به زندگی همشهریان ارامنه در اصفهان گفت : هموطنان ارمنی تبار با تاسی از تبلور هنر و صنایع دستی بدیع اصفهان خود نقش مناسب و ستودنی در گسترش خدمات به فرهنگ و تمدن اصفهان داشته اند.
وی کلیسای وانک اصفهان را از نمونه های بارز جلوه های معماری و هنر در اصفهان دانست و گفت : هموطنان ارمنی به زیبایی و با هنرنمایی در معماری و آذین این کلیسا ، این مکان را تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری ممتاز در اصفهان کرده اند.
دکتر احمدی افزادی با اشاره به تولید مستندهای فاخر در صداوسیمای مرکز اصفهان گفت: هنرمندان صداوسیما تلاش های ارزنده ای را برای به تصویر کشیدن معماری های منحصر به فرد اماکن تاریخی و نیز صنایع دستی اصفهان داشته اند که نمایش برخی از آنها در شبکه های برون مرزی ایران و گردشگری موجب افزایش گردشگران خارجی برای بازدید از کشور شده است.
گفتنی است در این دیدار بر تبادلات فرهنگی مستندهای جاذبه های گردشگری تاکید شد.