جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

دیدار مدیران صداوسیمای استان مرکزی با نماینده ولی فقیه - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار مدیران صداوسیمای استان مرکزی با نماینده ولی فقیه

دیدار مدیران صداوسیمای استان مرکزی با نماینده ولی فقیه

دیدار مدیران صداوسیمای استان مرکزی با نماینده ولی فقیه

مدیران و برنامه سازان شبکه آفتاب، با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای استان مرکزی آیت الله درّی نجف آبادی در این دیدار با اشاره به بخشی از منویات مقام معظم رهبری در حکم انتصاب آقای دکتر سرافراز به ریاست سازمان صداوسیما، یکی از کانون های مقدّس در عرصه دفاع از آرمان ها و اهداف متعالی نظام و مقابله با توطئه های دشمنان را صداوسیما دانست و بر نقش آفرینی رسانه ملّی در این زمینه تأکید کرد.

وی نظر مجلس خبرگان قانون اساسی در انتساب صداوسیما به ولی فقیه و خارج بودن آن از اختیار قوای سه گانه را حکیمانه ارزیابی کرد و آن را  موجب استحکام کار رسانه ملّی و تقویت وحدت، مصالح و امنیت ملّی دانست.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: صداوسیما باید به عنوان کانونی مقدس و قرارگاهی با عظمت در رابطه با اهداف متعالی نظام اسلامی برنامه ریزی و سیاست گذاری کند که جامع همه نهادها، ارگان ها، اقوام، مذاهب و ملّیت های مختلف برای 80 میلیون جمعیت مخاطب باشد.

امام جمعه اراک، برنامه ریزی و آموزش اقشار مختلف مردم در خصوص کار و فرهنگ کار را ضروری دانست و بر ایفای نقش رسانه ملّی و استانی در این زمینه تأکید کرد.

وی تولید برنامه های کیفی تر، پرمحتواتر و تأثیرگذارتر در صداوسیما را خواستار شد و افزود: هنر، یک شاخه از شاخه های حکمت است و هنری که ما در اسلام می گوییم یکی از شاخه های فطرت انسان هاست، اگر ما از هنر فقط به عنوان یک دکور استفاده کنیم این هنر دینی و الهی نخواهد بود.

  مدیرکل صداوسیمای استان هم تعامل با دستگاه های اجرایی را از جمله وظایف این رسانه عنوان کرد و گفت: کمک به مسئولان و پیگیری مطالبات مردم در کنار عمل کردن به فرمایشات رهبری در حوزه برنامه سازی، جزء دغدغه های صداوسیمای استان است.

وی از پوشش سامانه دیجیتال در 33 شهر و 700 روستای استان خبر داد و گفت: 90 درصد جمعیت استان تحت پوشش این سامانه قرار دارند.