سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

دیدار مدیران مرکز خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه استان - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار مدیران مرکز خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه استان

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، صدا و سیما را پیشتاز در امر فرهنگ سازی معرفی و از روحیه جهادی رسانه ملی تقدیر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی امام جمعه بیرجند در جمع مدیران صدا و سیمای خراسان جنوبی که به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی برگزار شد، ضمن تقدیر از شبکه های رادیویی و تلویزیونی استان، بر نقش راهبردی صدا و سیما در امر فرهنگ سازی تاکید کرد و گفت: صدا و سیما به مثابه روح جامعه است و می بایست اخلاق و صداقت را به بالا ترین نحو ممکن و به تاسی از منابع دینی و اصیل اسلامی به ویژه قرآن و معصومین (ع) و با یاری گرفتن از ظرافت های ناب هنری به مردم منتقل و در جامعه ترویج دهد.

امام جمعه بیرجند ظرفیت های علمی و نخبگی استان را بسیار ارزشمند و فاخر عنوان کرد و افزود: تلاش هنرمندانه در جهت پیشبرد و توسعه استان یکی از ماموریت های مهم صدا و سیماست و رسانه می تواند این مفاخر و توانمندی ها را در شبکه های استانی و سراسری در قالب یک برنامه جامع و حساب شده معرفی نماید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از توجه ویژه رسانه صدا و سیما به مبانی اصیل اسلامی تقدیر کرد و گفت: دین ساختگی، سیاست زدگی و بی اخلاقی سه رخنه بزرگ و تهدید کننده اسلام اصیل هستند که می بایست با مواظبت و کار رسانه ای درست و آگاهانه، مردم و اجتماع را نسبت به آن ها آگاه و از آن پرهیز داد.

ثقفی مدیر کل صدا و سیما نیز با ارائه گزارشی از اهم فعالیت های صدا و سیمای خراسان جنوبی در سال گذشته، جایگاه شبکه را در میان شبکه های استانی بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: کسب جایگاه نخست رادیو خراسان جنوبی در سه فصل پیاپی و رتبه دوم حوزه اخبار مرکز در سال 92 در میان همه مراکز کشور، ناشی از روحیه جهادی کارکنان صدا و سیما و درک واقعی آنان از نیاز های مخاطبان است.

وی به لزوم برنامه ریزی و تعریف چشم انداز بلند مدت و میان مدت برای توسعه رسانه اشاره کرد و افزود: توجه ویژه به اسناد بالا دستی و تلفیق هوشمندانه هنر و نیاز جامعه که در تدوین سند چشم انداز شبکه نمود پیدا کرده است، رمز موفقیت سال گذشته مرکز در مقوله برنامه سازی بوده است.  

alt

 alt