جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

دیدار مدیران مرکز چهارمحال و بختیاری با نماینده ولی فقیه در استان - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار مدیران مرکز چهارمحال و بختیاری با نماینده ولی فقیه در استان

مدیرکل، معاونان و مدیران صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در این نشست به نقش بی بدیل رسانه ملی در مدیریت افکار عمومی اشاره کرد و گفت: صدا و سیما نهادی است که به شخص خاصی تعلق ندارد و امانتی بر دوش مسئولان آن به حساب می آید.

حجت الاسلام و المسلمین نکونام امانتداری را خصلت بارز هر انسان دانست و گفت: این ویژگی از هر آداب اسلامی با ارزش تر و زمینه ساز رشد، تعالی و تکامل است.

وی با اشاره به اینکه کار در رسانه ملی بسیار حساس، دقیق و پر مخاطره است افزود: کارکنان این نهاد، وظیفه سنگینی در تحقق نظام جمهوری اسلامی ایران که همان ترویج ارزش های دین مداری در جامعه است به دوش می کشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد تأکید کرد: تمام برنامه های صدا و سیما باید بر اساس موازین اسلامی ساخته شود در غیر این صورت حق نظام جمهوری اسلامی ایران ادا نخواهد شد.

alt

حجت الاسلام و المسلمین نکونام ظرفیت صدا و سیما در تحقق بیانات مقام معظم رهبری و اهداف جمهوری اسلامی ایران را بسیار زیاد دانست و از مسئولان این نهاد خواست با ساخت برنامه های پرمحتوا تر و مبتنی برارزش های دینی، فرهنگ ناب اسلامی را در جامعه رواج دهند.

وی همچنین از سفر حج به عنوان آموزشگاه ساده زیستی، رعایت واجبات، دوری از تعلقات دنیوی و پرهیز از محرمات یاد و خاطرنشان کرد: مؤمنان واقعی در هر مقام و جایگاهی باید این عبرت های مناسک حج را سرلوحه زندگی خود قرار دهند تا در دنیا و آخرت رستگار شوند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان هم در این نشست با تشریح جزئیات برنامه های رسانه استانی گفت: تولید سالانه سه هزار ساعت برنامه با موضوع های مختلف به ویژه دین، اخلاق، امید بخشی، آگاهی رسانی و تقویت بنیان خانواده از مهمترین تعهدات صدا و سیمای مرکز استان است که با جدیت دنبال می شود.

علی رامک همچنین به رویکرد ویژه برنامه های مناسبتی در ایام ماه محرم اشاره کرد و افزود: نظارت دقیق تر بر بایدها و نبایدهای ویژه برنامه های زنده و تولیدی ماه محرم، پخش سخنرانی های عزاداری شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایشان مبتنی بر منابع موثق و به دور از هرگونه خرافات و بکارگیری نوحه سرایان دارای صلاحیت در برنامه ها از مهمترین این رویکرد ها است.

وی همچنین با بیان اینکه برنامه های 5 تا 10 دقیقه ای عبرت های عاشورا تولید و پخش می شود گفت: مراسم شیرخوارگان 6 ماهه، روز قاسم بن علی (ع)، عزاداری های تاسوعا و عاشورای حسینی از دیگر برنامه هایی است که به صورت ویژه به آن پرداخته خواهد شد.

رامک گفت: پخش زنده هر رویداد و برنامه از سراسر استان به ویژه مصلای بزرگ امام خمینی (ره) با واحد سیار مستلزم تأمین زیر ساخت های مخابراتی همچون فیبر نوری است و از مسئولان خواست برای فراهم سازی آن تلاش کنند. 

alt