سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

دیدار مدیران مرکز کردستان با نماینده ولی فقیه استان - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار مدیران مرکز کردستان با نماینده ولی فقیه استان

دیدار مدیران مرکز کردستان با نماینده ولی فقیه استان

دیدار مدیران مرکز کردستان با نماینده ولی فقیه استان

به مناسبت ایام الله دهه فجر امان اللهی به همراه جمعی از معاونان و مدیران شبکه استانی با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکزکردستان: ابوالقاسم امان اللهی مدیر کل مرکز با تبریک دهه فجر،  یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب و شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشت و عنوان کرد انقلاب اسلامی پیش از هر چیز انقلاب در ارزش ها بود و توانست در ارزش های اسلامی  تحول اساسی ایجاد کند.

امان اللهی با بیان اینکه رسانه ملی یکی از ارکان مهم جمهوری اسلامی ایران است افزود: صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم با طی چند مرحله گذار، تثبیت، توسعه و در حال حاضر در مرحله تحول سعی دارد با تحولی بنیادی به ایجاد توسعه، آرامش،  و نشاط در جامعه اقدام کند و این امر در پیوست حکم انتصاب ریاست سازمان  مشخص گردیده است

   امان اللهی همچنین ذکر کرد چابک سازی سازمان یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای بالا بردن راندمان سازمان است و در این راستا مدیریت تحول باید وجود داشته باشد تا بتوان با راهبردهای مدیریت محتوا و مهندسی پیام  به افزایش ضریب نفوذ کمی و کیفی در مخاطبان دست یافت.

مدیر کل مرکز کردستان همچنین در این نشست گفت: کار در شبکه استانی باید به سمت بومی شدن حرکت کند و خرده فرهنگ های استان در رسانه برجسته شوند و ما قصد داریم بیشتر در میان مردم حضور داشته باشیم و می خواهیم مردم در همه نقاط استان کردستان در شبکه استانی دیده و شنیده شوند.

حجت الاسلام حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند و برای روح مطهر امام راحل (ره) علو درجات را آرزو کردند و برای رهبر عزیز انقلاب سلامت و توفیق روز افزون را خواستار شدند.

حجت الاسلام حسینی شاهرودی با  بیان جمله ارزشمند رهبر انقلاب در مورد صدا و سیما مبنی بر اینکه صدا و سیما دانشگاه عمومی است بیان کرد که صدا و سیما همانند دانشگاه باید کارش تعلیم و تربیت در سطح وسیع باشد و با در نظر گرفتن اینکه صدا و سیما بیش از هر رسانه دیگری در بین مردم نفوذ دارد پس دارای ظرفیت بالا و ماموریت ارزشمندی است این ماموریت ها برای ما تعیین و تکلیف مشخص می کند و ما بر اساس آن وظیفه خود را تعریف می کنیم.

نماینده ولی فقیه همچنین با اشاره به مشخصات فرهنگی استان بیان کرد که شبکه استانی با بهر گرفتن از خصوصیات فرهنگی، روحی و احساسی و عقلانی مردم می تواند برنامه های ارزشمندی را تهیه و تولید کند و روحیات فرهنگی، هنری و شادی در مردم استان فرصت هایی برای کل ایران فراهم می کند پیشنهاد می شود به مولفه های بومی و فرهنگی استان از جمله زبانی کردی توجه بیشتری شود چون قوم کرد برای ایران یک فرصت است.

حجت الاسلام حسینی شاهرودی  همچنین عنوان کرد استان کردستان هنوز ظرفیت برای توسعه دارد و قابلیت ایجاد شبکه های دیگر در داخل استان را دارد. از سوی دیگر صدا و سیما دارای تاثیرگذاری هم مثبت و هم منفی است و ما باید تلاش کنیم تاثیرگذاری مثبت داشته باشیم مثلاً آرامش یک نعمت است و شبکه استانی می تواند در جامعه آرامش ایجاد کند  صدا و سیما می تواند سبک زندگی اسلامی را به جامعه معرفی کند و اگر سبک زندگی معرفی شده در رسانه خدایی و اسلامی باشد پس مردم آرامش دارند.

ایشان همچنین ویژگی دیگر صدا و سیما را استمرار دانست و بیان کرد امر آموزش مردم همیشگی و همواره است و مردم همواره در این دانشگاه (صدا و سیما) حضور دارند و در حال تحصیل هستند و در تعلیم و تربیت استمرار بیشترین تاثیر را دارد و اگر شبکه استانی در معرفی سبک مناسب و اسلامی زندگی استمرار داشته باشد تاثیرگذاری زیادی دارد. صدا و سیما می تواند چیزهایی که برای زندگی مردم مفید است را آموزش دهد.