سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

دیدار مدیران و کارکنان مرکز گیلان با نماینده ولی فقیه - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار مدیران و کارکنان مرکز گیلان با نماینده ولی فقیه

تقدیر آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه استان گیلان در دیدار مدیر کل، معاونان، مدیران و جمعی از کارکنان و هنرمندان صدا و سیمای مرکز گیلان با وی .

در این دیدار آیت الله قربانی با تبیین نقش رسانه ملی در حفظ و ارتقاء فرهنگ و ایجاد مصونیت در برابر هجمه های تبلیغاتی دشمنان تصریح کرد: کارآمدترین شیوه مقابله با ناهنجاری های ناشی از هجمه های فرهنگی بدخواهان نظام تولید و انعکاس برنامه های فاخر و پر محتوای فرهنگی – هنری در رسانه ملی است . آیت الله قربانی با استناد به سخنان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران مبنی بر اینکه صدا و سیما دانشگاه عمومی است. اضافه کرد: گستره مخاطبان رسانه ملی از هر نهاد فرهنگی و آموزشی دیگر وسیعتر و متنوع تر است و این ویژگی ایجاب می کند برنامه های صدا و سیمای از نظر موضوعی و محتوایی حساب شده، دقیق و علمی ساخته شود .

وی در ادامه با تأکید بر اینکه عمل به گفتمان رهبر معظم انقلاب و منویات ایشان باید بیش از پیش وجه همت صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران باشد تأکید کرد: ولایت فقیه دژ مستحکمی است که تعالی ایران اسلامی در سایه سار آن محقق می شود و صداوسیما نیز در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب نقشی بی بدیل دارد .

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه هر گونه کوتاهی در عرصه فرهنگ سازی زمینه را برای میدان داری رسانه های بیگانه فراهم می کند افزود: جریانات ملحد و التقاطی امروز از هر زمان دیگری در صدد ایجاد انحراف فکری در بین قشرهای مختلف به ویژه جوانان اند و این تهدید تنها با تغذیه افکار عمومی با برنامه های جذاب و پر محتوا قابل پیشگیری است .

آیت الله قربانی در بخش دیگری از سخنان خویش تمرکز بر موضوعات دینی و اخلاقی را از وظایف دیگر صداوسیما در روند برنامه سازی ها بر شمرد و گفت: ترویج حقایق دین و پرهیز از خرافات از نکات مهمی است که دست اندرکاران رسانه باید همواره به آن توجه داشته باشند .

آیت الله قربانی همچنین نحوه انتقال پیام از سوی مجریان و گویندگان رسانه ملی را در جذب و دفع مخاطبان مختلف تأثیر گذار دانست و صداوسیما را خادم ملت دانست.

در ادامه این دیدار مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان نیز گزارشی از عمده ترین فعالیت های برنامه سازی و سیاست های فرهنگی رسانه ملی ارایه داد و تصیریح کرد: صداوسیما به عنوان بازویی کارآمد و تأثیر گذار نظام اسلامی و رهبری معظم انقلاب اسلامی در یک دهه گذشته نقش مؤثری در خنثی سازی هجمه های دشمنان و حفظ و تقویت فرهنگ بومی و ملی ایفا کرده است.

محسن نصرپور همچنین توجه ویژه به برنامه های معارفی- ترویج فرهنگ ایثار و شهادت – همکاری مؤثر با نهادهای فرهنگی و انتظامی – بهره گیری از دیدگاه های کارشناسی روحانیت – ارتباط رسانه ای با نمایندگان مردم در خانه ملت و مدیران اجرایی و در نهایت افزایش اعتماد عمومی را از مهمترین اولویت های رسانه استانی عنوان کرد .

در پایان این مراسم از مدیر کل صداوسیمای مرکزگیلان و دست اندرکاران ساخت و پخش برنامه ها به ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان و مناسبت هایی نظیر نماز عبادی – سیاسی جمعه و راهنمایی ها قدردانی کرد. دیدار مدیران و کارکنان صداوسیما با نماینده ولی فقیه در گیلان با گرفتن عکس یادگاری به پایان رسید .  

alt

alt