سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

دیدار معاون اول قوه قضاییه کشور از صدا و سیمای مرکز گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار معاون اول قوه قضاییه کشور از صدا و سیمای مرکز گلستان

حجت الاسلام ابراهیم رییسی معاون اول قوه قضاییه کشور با مدیر کل صدا و سیمای استان دیدار کردند.

 به گزارش روابط عمومی مرکز، در این دیدار معاون اول قوه قضاییه کشور گفت:  پیشگیری از جرم  مهم است و باید کاری کنیم انگیزه ایجاد جرم ایجاد نشود و دستگاه های فرهنگ ساز از جمله رسانه در این بخش نقش مهمی دارند.

 حجت السلام ابراهیم رییسی، درباره سفرهای استانی رئیس و مسئولان دستگاه قضا گفت: در این سفرها و نشست ها می توان همراهی و همکاری بیشتری بین دستگاههای مختلف ایجاد کرد که  در نهایت برای پیشرفت جامعه و امنیت  مردم سودبخش است .

معاون اول قوه ‌قضائیه در ادامه سخنانش مهمترین رسالت صدا و سیما را ترویج و ارتقاء کرامت انسان دانست و گفت: تنها در کنار کریمان (شهدا) است که می‌توان به فرهنگسازی در این زمینه امید بست بنابراین به شما دست اندرکاران تولیدات تلویزیونی توصیه می‌کنم؛ مخاطبان خود را با این افراد آشنا کنید .

وی با اشاره به تنوع سلیقه مخاطبان ، مدیریت فکر و اخلاق اجتماعی را مهمترین وظیفه رسانه ملی خواند و گفت: شما عزیزان رقبایی در منطقه و جهان دارید که براساس طبیعت انسان‌ها برنامه تولید می‌کنند برنامه‌هایی که به مذاق همه خوش می‌آید و زود گذر و زود بازده است در مقابل شما به دلیل رسالتی که برعهده دارید؛ به دنبال ساخت برنامه‌هايي براساس فطرت انسانی هستيد توليداتي كه بیننده را به سوي تفكر و تعقل هدايت مي‌كند و اين كار زودبازده نخواهد بود. مبارزه فطرت با طبیعت جنگی سخت است ولی اگر با بیان صادقانه در این وادی گام نهید پیروزی با شماست.

حجت‌الاسلام رئیسی در ادامه، صدا و سیما را دارای سهمی بزرگ در موج جدید بیداری اسلامی دانست و افزود : آنچه شما می‌گویید عشق به خوبی‌ها و دلدادگی به ارزش‌هاست،  واژه هایی که در دل و جان افراد ریشه خواهد داشت.

وی به برنامه‌سازان تاکید کرد: در برنامه‌هایتان از صاحبان نظر و بصر بهره‌ گیريد و منشور مقام‌ معظم ‌رهبری را فصل الخطاب برنامه‌سازی قرادهيد.

معاون اول قوه قضائيه اضافه كرد: در صورتي كه تمامی مراحل برنامه‌سازی اعم از قبل، حین و بعد از توليد همراه با ساز و كارهاي نظارتي باشد نتيجه مطلوب‌تري عايد شما خواهد شد.

مدیر کل صدا و سیما ی گلستان  در ادامه این نشست به سخنان مقام معظم رهبری در زمینه بهره گیری دشمنان از بزرگترین امپراطوری رسانه‌ای اشاره کرد و گفت: رسالت ما و دیگر مسولین ارشد کشور این است که با برنامه‌ریزی و انتخاب رويكردي مناسب به جنگ این امپراطوری عظيم برویم و این امر جز با همکاری و مشورت محقق نمی شود.

مقدسی گفت : مهمترین و موثرترین ساختار برنامه‌سازی که مخاطبان بسیاری نیز دارد؛ قالب نمایشی است و در رويكرد جديد سيمای مرکز گلستان  به نقش اين قالب برنامه‌سازي توجه ويژه‌اي شده است.

حجت‌الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضائيه همچنين از رسانه‌ها و به ويژه صدا و سيمای مرکز گلستان به جهت انعکاس اخبار و گزارش‌هاي قوه قضائيه تقدير و تشکر کرد.

alt 

alt