سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

دیدار نماینده ولی فقیه با مدیران صدا و سیمای مرکز گیلان - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار نماینده ولی فقیه با مدیران صدا و سیمای مرکز گیلان

دیدار نماینده ولی فقیه با مدیران صدا و سیمای مرکز گیلان

 

نماینده ولی فقیه در گیلان با حضور در رسانه استانی با دکتر باقرزاده سرپرست صدا و سیمای استان،معاونان و مدیران این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان، آیت الله فلاحتی در جمع مسئولان صداوسیما با اشاره به عملکرد خوب رسانه ملی در حوادث سیل اخیر گفت: در حالی که فضای  مجازی با التهاب فراوان در حال سیاه نمایی حوادث سیلاب و روند کمک رسانی ها بود، صداوسیما با پوشش همه جانبه توانست به انتشار شایعات در فضای مجازی پایان دهد و نقش خود را در جریان سازی افکار عمومی به خوبی ایفا کند. وی تاکید کرد: البته حذف فضای مجازی به صلاح هیچ ملتی نیست و باید از ظرفیت های این فضا برای انتقال به موقع و صحیح اطلاعات و اخبار به درستی استفاده کرد. نماینده ولی فقیه در استان گفت: برنامه های سیمای جمهوری اسلامی ایران به نسبت دیگر کشورها مخصوصا کشورهای همسایه بسیار خوب و تاثیرگذار است.

 امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به لزوم پذیرش نقدهای سازنده و اصلاح برخی رویه های صداوسیما تصریح کرد: اگرچه برخی نقدها مخرب هستند اما وظیفه ما شنیدن نقدها و پذیرش اشکالات است که سبب رشد خواهد شد.

سرپرست صداوسیمای مرکز گیلان هم در این دیدار با اشاره به توانمندی های این مرکز در پوشش وقایع و پاسخ به نیازهای مخاطبان استانی گفت: صداوسیمای مرکز گیلان با تمام توان در خدمت جامعه است و در رسیدن به اهداف خود خستگی ناپذیر عمل می کند و از تمام توان خود برای ایجاد وحدت و همدلی در استان به کار خواهد گرفت. محمدباقر باقرزاده افزود: صداوسیمای مرکز گیلان سال هاست با تولید آثار فاخر و ارزشمند فراوان در سطح ملی و بین المللی درخشیده و اخیرا نیز مستند نمایشی رادیویی این مرکز در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا رتبه نخست را کسب کرده است.

 در ادامه این دیدار نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین از بخش های مختلف رادیو گیلان بازدید کرد.

آیت الله فلاحتی در جمع کارکنان معاونت رادیو هم گفت: در دسترس بودن رادیو فرصتی برای ارتباط عمیق تر با مخاطبان است و باید کارکنان رادیو با در نظر گرفتن این ظرفیت ارزشمند برنامه های فاخر تولید کنند.آیت الله فلاحتی افزود: با توجه به اینکه رادیو بیشتر بر پایه نوشتار و شنیدار است دقت در استفاده صحیح از قواعد زبان و ادبیات فارسی و گویش گیلکی باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.وی همچنین اهمیت بیش از پیش صداوسیمای مرکز گیلان به فرهنگ بومی و محلی گیلان را خواستار شد.

امام جمعه رشت در ادامه خواستار استفاده بیشتر صداوسیمای مرکز گیلان از فرهیختگان حوزه و دانشگاه برای پاسخ به شبهات و راه اندازی اتاق اندیشه ورزی رسانه برای رسیدن به اهداف و افق رسانه شد.

نصرالله قنبری معاون صدای صداوسیمای مرکز گیلان هم در این دیدار گزارشی از عملکرد معاونت صدا ارائه کرد و گفت: رادیو گیلان تمام تلاش خود را در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ و گویش بومی گیلان می کند.