سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

دیدار نماینده ولی فقیه با مدیران مرکز اردبیل - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار نماینده ولی فقیه با مدیران مرکز اردبیل

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: مطالبه اصلی مردم از صدا و سیما به عنوان یک رسانه فراگیر ایجاد فضای مناسب تربیتی و فرهنگی است تا جامعه از آسیب‌های جدی به دور باشد.

  حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی در دیدار با مدیران و معاونان صدا و سیمای مرکز اردبیل اظهار داشت: آنچه که امروز به عنوان یک تکلیف اساسی برعهده رسانه ملی در آستانه حساس‌ترین رویداد کشور وجود دارد، حرکت مدبرانه در تبلیغ و ترویج دستاوردهای انقلاب اسلامی برای حضور مردم و مشارکت حداکثری آنها است.

وی تصریح کرد:‌ هرچند برخی از رسانه‌های داخلی و خارجی ماه‌ها است که به سیاه‌نمایی و زیرسئوال بردن برخی دستاوردها و اقدامات مثبت روی آوردند، اما صدا و سیما در این مرزبندی‌ها نباید حقیقت و انصاف را فدای برخی نگرش‌های سیاسی بکند؛ بلکه شایسته است با درنظر گرفتن منافع ملی، کشورمان را از خطر و آسیب بی‌اعتماد کردن مردم به نظام و ارکان آن در امان نگه دارند.

عاملی خاطرنشان کرد: صدا و سیما یک فرصت و بستر مناسب برای مشارکت حداکثری مردم در صحنه‌های مختلف و ترویج و تبلیغ حضور مؤثر آنها در عرصه‌های سرنوشت‌ساز است و نباید صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها از این امر غفلت کنند.

 alt

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل به حرکت خطرناک دشمن از طریق رسانه‌ها در ایجاد یأس و ناامیدی در بین مردم اشاره کرد و ادامه داد:‌ دشمن با این حرکت خود چند هدف را دنبال می‌کند و ما باید با برنامه‌ریزی درست اجازه ندهیم این اهداف دشمن به ثمر نشسته و یا فکر پلیدشان در جامعه ساری و جاری شود که قطعاً تیر دشمن در این زمینه نیز به سنگ می‌خورد.

وی، یکی دیگر از حرکات مثبت رسانه ملی را ایجاد فضای شور و نشاط در جامعه آن هم به شکل معقول، نشان دادن فضای امیدبخش به مردم و حرکت در مسیر حفظ منافع ملی توصیف کرد و یادآور شد: شایسته نیست منافع ملی خودمان را فدای برخی نگرش‌های حزبی، سیاسی و جناحی کنیم.

امام جمعه اردبیل با قدردانی از تلاش دست‌اندرکاران شبکه سبلان در تولید و پخش برنامه‌های متنوع، از مدیران این مجموعه خواست تا در غنابخشی به محتوای برنامه‌ها و تنوع آن با توجه به کثرت مخاطبان دقت لازم را داشته باشند.

در این جلسه، مددی مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز از تولید و پخش بیش از 850 ساعت برنامه ارزشی و دینی در صدا و سیمای مرکز اردبیل خبر داد و گفت: این برنامه‌ها در قالب مباحث کارشناسی، مسابقات و میزگردهای آموزشی اجرایی شده که با استقبال خوبی نیز روبه‌رو بوده است.