سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیوهای برتر استانی در فصل پاییز مشخص شدند - صفحه محتوایی خبر

 

 

رادیوهای برتر استانی در فصل پاییز مشخص شدند

براساس ارزیابی اداره کل صدای معاونت امور مجلس و استان ها، عملکرد فصل پاییز رادیوهای استانی مراکز صدا و سیما بررسی و برترین ها معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس و استان ها، این ارزیابی حاصل مجموعه گسترده ای از بررسی های کیفی و کمی کارشناسی و تخصصی است که برپایه شاخص های 14 گانه انجام شده است.

براساس این ارزیابی رادیوهای استانی مراکز همدان، گلستان، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری و فارس به ترتیب موفق شدند رتبه اول تا پنجم جدول برترین رادیوهای استانی در فصل پاییز را از آن خود کنند.

بنابراین گزارش شاخص ترین فعالیت های کارشناسی و محاسبات کمی و کیفی که موجب مشخص شدن برترین ها گردیده برگزاری 299 جلسه ارزیابی و تحلیل 907 برنامه رادیوهای استانی و بررسی 1353 صورتجلسه ارزیابی برنامه ها در مراکز، تحلیل محتوایی 469 صورتجلسه طرح و برنامه رادیوهای استانی و واکاوی دقیق برنامه ریزی محتوایی برنامه های صدای مراکز بوده است. این درحالیست که رادیوهای استانی در سه ماهه سوم سالجاری 338 ارتباط با شبکه های سراسری و 1343 ارتباط با دیگر شبکه های استانی داشته اند.

alt

همچنین میانگین شنوندگان رادیوهای استانی در فصل پاییز امسال 25 درصد اعلام شده است که این میزان بسیار بالاتر از میزان مخاطبان رادیوهای ملی و حتی بین الملی است. براساس این نظرسنجی مخاطبان رادیوهای کیش، خراسان شمالی و بوشهر بیشترین شنونده و شنوندگان رادیوهای آذربایجان شرقی، کرمان و گلستان بیشترین رضایت را از رادیوهای استانی خود داشته اند.