سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

رادیو برون مرزی تبریز ، همراه میهمانان ضیافت الهی در خارج از کشور - صفحه محتوایی خبر

 

 

رادیو برون مرزی تبریز ، همراه میهمانان ضیافت الهی در خارج از کشور

رادیو برون مرزی تبریز ، همراه میهمانان ضیافت الهی در خارج از کشور

رادیو برون مرزی تبریز ، همراه میهمانان ضیافت الهی در خارج از کشور

همزمان با فرا رسيدن ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و مغفرت، رادیو برون مرزی مرکز آذربايجان شرقي برنامه هاي ويژه اي را براي این ماه تدارک ديده است .

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي، هدف تمامي اين برنامه ها فراهم کردن زمينه استفاده معنوي و بهره مندي بيشتر روزه داران کشورمان و کشورهای همسایه از فيوضات ماه مبارک رمضان است که همزمان با آغاز ماه مبارک بصورت ويژه با مخاطبان همراه خواهد بود . 

رادیو برون مرزی مرکز آذربايجان شرقي به عنوان یکی از پر مخاطب ترین شبکه های برون مرزی ، از مخاطبان خاصی در داخل و خارج از کشور از جمله جمهوری آذربایجان برخوردار است . این رادیو در بخش اول هر روز از ساعت 3 بامداد پخش برنامه های خود را به زبان آذری و قفقازی آغاز و در ساعت 10 صبح به پایان می برد . در بخش دوم هم تولید و پخش برنامه ها برای داخل کشور و خارج از مرزها از ساعت 20 تا 21:30 ادامه پیدا می کند .

" الله قوناخلیغی " عنوان ویژه برنامه سحرهای ماه مبارک رمضان رادیو برون مرزی مرکز آذربایجان شرقی است که قبل از اذان صبح پخش خواهد شد . این برنامه به مدت 4 ساعت از ساعت 3 بامداد تا 7 صبح تهیه و با بخش های مختلفی چون پخش دعای سحر ، پخش تماس ها و پیام های مخاطبان ، پخش مناجات ، گزارش مردمی و مسابقه تلفنی همراه خواهد بود .

" قیزیل گول " هم برنامه دیگری از رادیو برون مرزی است که در آن سخنان و نظریه های دانشمندان خارجی راجع به شخصیت و اخلاق پیامبر گرامی اسلام تهیه و پخش می شود . این برنامه که از ارزش محتوایی بالایی برخوردار است روزهای جمعه ساعت 9:10 دقیقه از رادیو برون مرزی به روی آنتن می رود .

از دیگر برنامه های رادیو برون مرزی مرکز آذربایجان شرقی می توان به " لیریکا دفتری " اشاره کرد که سعی دارد ادبیات عرفانی و شعر عروض و آذری را احیا کرده و سطح آگاهی شنوندگان درباره شعرهای بعد از انقلاب اسلامی را بالا ببرد . این برنامه نیز روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 21:10 دقیقه از رادیو برون مرزی پخش می شود .

" ریحانه " نیز برنامه ای است با موضوع زن و نقش آن در خانواده که هدف از آن نمایان ساختن جایگاه زن و زنان ایرانی و مسلمان در جامعه است . مخاطبان این برنامه می توانند روزهای چهارشنبه از ساعت 9:15 دقیقه صبح این برنامه جذاب را گوش کرده و از آن استفاده کنند .

ادبیات کلاسیک ایران و آذربایجان به نوعی ارزش های میراث ادبی ارزشمند کشورمان و جمهوری آذربایجان است که در برنامه " گوللوبوداق " روزهای سه شنبه از ساعت 21:10 بررسی می شود . هدف از تولید این برنامه آشناکردن و آگاهی دهی ادبی برای مخاطبان ایرانی و آذربایجانی است .

" سیاحت " هم با موضوع گردشگری و سیاحت تهیه می شود و سعی دارد مخاطبان خارج از کشور را با اماکن دیدنی و گردشگری و نحوه مسافرت به  کشور ایران آشنا کند . این برنامه هم بیشتر گزارش محور بوده و هر هفته روزهای یکشنبه از ساعت 8:45 دقیقه صبح از صدای برون مرزی پخش می شود .

مخاطبان رادیو برون مرزی مرکز آذربایجان شرقی روزهای سه شنبه ساعت 9:15 دقیقه صبح شنونده " موسیقی نشئه لری " هستند که با پخش آثار موسیقی فاخر ایرانی و آذری ، سعی دارد شنوندگان را با سبک های مختلف موسیقی آشنا کند .

مخاطبان عزیز می توانند رادیو برون مرزی مرکز آذربایجان شرقی را روی موج FM ردیف های  101/3 mhz و 101/9 mhz ، موج متوسط ردیف های 702 khz   و 1323 khz   و موج کوتاه ردیف 11985khz  دریافت و از برنامه های آن استفاده کنند .