جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

رادیو تبرستان شب های رمضان را آسمانی می کند - صفحه محتوایی خبر

 

 

رادیو تبرستان شب های رمضان را آسمانی می کند


«سی فراز از آسمان» عنوان نمایشی است به کارگردانی رحمان قدمی و تهیه کنندگی بهرام دارابی، که در 30 قسمت 30 دقیقه ای در ایام ماه مبارک رمضان از صدای شبکه تبرستان پخش خواهد شد .

در این نمایش که برگرفته از درس های قرآنی و معنوی کلام بزرگان دین است، هر بار یک آیه یا حدیث که در زندگی امروزی بسیار قابل تاویل است پرداخته می شود، چرا که زندگی های امروزی تکراری است بی پایان از هر آنچه که از افعال انسانی خواه با تدبیر، خواه بی تدبیر بر می خیزد. لذا در این طرح نمایشی 30 دقیقه ای هر بار یک مفهوم عالی اخلاقی که در قرآن آمده است، به نمایش گذاشته می شود.

هدف از این نمایش موعظه کردن نیست بلکه یادآوری است جهت اینکه بیشتر به آیات نورانی قرآن تمسک جوییم و بر اساس آن پی به حقایق زندگی ببریم. نمایش سی فراز از آسمان به عنوان یک تلنگر در زندگی روزمره محسوب می شود. چه بسا کارهایی که انجام می دهیم از نگاه ما عادی تلقی شود ولی شاید آمیخته با گناه باشد. پس بنابراین قرآن کریم به عنوان بهترین راهنما می تواند انسانها را از خطرات نجات دهد. چون زبان قرآن زبان شیرین و گویاست  و وقتی با روح هنر آمیخته شود اثر آن دو چندان می شود به عبارتی زبان قرآن زبان هنری است .

به گزارش روابط عمومی شبکه تبرستان، لیلا تورانی، مبین بوی افراز، کیومرث حنیفی، جان اله ولی زاده، هوشنگ رضایی، آرش فروزانی، سکینه میر معصوم، مریم آقاجانی، زینب احمدی، بیژن رسولی و ابو الفضل شانه بند پور در این نمایش ایفای نقش میکنند.

سایر عوامل عبارتند از:

نویسنده: مینا اسد اللهی / افکتور : مبین بوی افراز و سعید نعمتیان / صدابرداران : مهدی اوشیب نتاج و سید رضا میر قربان نژاد / دستیار تهیه : سامی یوسفی

alt

alt