سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

رادیو عدالت راه اندازی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

رادیو عدالت راه اندازی شد

رادیو عدالت راه اندازی شد

 

مدیرکل صدا و سیمای فارس در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین موسوی رییس کل دادگستری استان فارس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید والامقام بهشتی و تبریک هفته قوه قضاییه از راه اندازی رادیو عدالت از اول تیرماه خبرداد.

سهرابی گفت: یک رادیو جدید به مجموعه رادیوهای کشور اضافه شد که با فرکانس 95/5 مگاهرتز در شیراز قابل دریافت است که از این طریق صدای عدالت را به سراسرکشور و بعد روی ماهواره به سراسر جهان می رسانیم و این فرصت خوبی است که بتوانیم به نحو مطلوب از آن استفاده کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای فارس با اشاره به این که قریب 300 شبکه ماهواره ای برعلیه دین و اخلاق و صبر مردم برنامه سازی می کنند، گفت، : همه ما در یک شرایط بسیار سختی از نظر رسانه ای بسرمی بریم. دشمنان تمام تلاششان این است که شبهه افکنی کنند. ذهنیت مردم را به سمت و سوی خودشان بکشند و امید را از مردم بگیرند.

وی افزود: دشمن یک کار پیچیده شبانه روزی را با هزینه های بسیار گزافی انجام می دهد کانال فضای مجازی که امروز به سهولت قابل دسترسی است 24 ساعته در حال فعالیت  است. صدا و سیما باید در مقابل این هجمه ها مقابله کند هم اشراف داشته باشد و هم رصد کند هم متناسب با توطئه ها در بحث های مختلف فعالیت کند.

مدیرکل صدا و سیمای فارس امروز موضوع بدحجابی در جامعه را یکی از ترفندها و ابزارهایی دانست که دشمنان با راه اندازی شبکه های مختلف و تولید برنامه های گوناگون و ترغیب جامعه ما با رواج فرهنگ مبتذل غربی وقتی می دانند با جنگ سخت  نمی توانند وارد کشور شوند به جنگ نرم روی می آورند.

مدیرکل صدا وسیمای فارس تاکید کرد: امروز دامن زدن به موضوعات اختلاص برای ناامید کردن جامعه یکی از برنامه های اتاق های فکر این شبکه هاست که در مقابل اینها با ابزار رسانه باید جنگید و جلو این کارها را گرفت.

سهرابی با بیان این که آموزش خانواده در دستور کار صدا و سیما است، گفت: مردم را باید با مسائل جزایی آشنا کرد، رسانه باید در جامعه احساس امنیت ایجادکند . این وظیفه رسانه است که دستگاه قضایی را درکشور مقتدر نشان دهد که موجب ترس و واهمه کسانی شود که می خواهند آرامش جامعه را بهم بزنند. امروز با استفاده از ابزار رسانه باید طرحی نو دراندازیم و دستگاه قضایی استان و صدا وسیما با همکاری و همدلی صدای عدالت و طعم شیرین عدالت را به مردم ولایت مدار استان بچشانند.

مدیرکل صدا وسیمای تصریح کرد: امروز برخورد با دانه درشت ها بدون مسامحه و بدون مصلحت اندیشی یکی از کارهای مهمی است که ما می توانیم بر بسیاری از معضلات جامعه فائق بیاییم حقیقتا مادامی که ما با این دانه درشت ها برخورد جدی نداشته باشیم نمی توانیم از مردمی که در یک اتاق شیشه ای زندگی
می کنند و خبرها را لحظه ای دریافت می کنند و از آن طرف هم با برجسته سازی رسانه های معاند روبرو می شوند و با ترفند های مختلف یک موضوع کوچک را بزرگ جلوه می دهند دفاع کنیم.

وی تاکید کرد پیام در رسانه گران ترین محصول است و امروز صرف هزینه های گزاف برای راه اندازی شبکه های مختلف ماهواره ای، سرمایه گذاری در فضای مجازی به خاطر این است که آنها به خوبی دریافت کردند که تاثیر گذاری رسانه فوق العاده بالاست و قبل از این که بخواهند با سخت ابزارها اهداف جامعه هدفشان  را پیاده کنند با ابزار رسانه تلاش می کنند این کار را انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به اینکه صدا وسیما می تواند برای جلوگیری از فساد در جامعه برنامه های خوب، مدون وسریع انجام دهد،گفت: شبکه فارس بسیار گسترده و تاثیر پذیری زیادی دارد باید برنامه ریزی کرد و هدفمند جلو رفت که بتوانیم شهری که نام سومین حرم اهل بیت نام گرفته است در استان به سمت اهداف مقام معظم رهبری سوق دهیم و این کار مستلزم برنامه سازی، همدلی و  نیاز به کار فرهنگی دقیق دارد.

رییس کل دادگستری استان فارس برخورد قاطع با فساد که در دستور کار قوه قضاییه است را بسیار امید بخش توصیف کرد وگفت: برخورد جدی همراه با کار فرهنگی بسیار موثر است. با استراتژی و راهکار راهبردی بیانیه گام دوم تکلیف همه ما برای ادامه مسیر روشن انقلاب معلوم است در این مهم هیچ توجیهی برای کوتاهی و کم کاری وجود ندارد و درا ین میان نقش رسانه بسیار ارزشمند و بی بدیل است.

موسوی با اشاره به تلاش های موثر صدا وسیما گفت: صدا وسیمای استانی به شایستگی تلاش می کند و ما باید قدردان این تلاش باشیم و همدلی و همراهی مدیرکل، مدیران و همکاران پرتلاش رسانه ملی با دستگاه قضایی را می ستاییم.

آسیابی دادستان فارس نیز در این جلسه با گرامیداشت خاطره  شهید بهشتی و تبریک هفته قوه قضاییه نقش آفرینی صدا و سیما در فرهنگ سازی، ایجاد نشاد، احساس امنیت، بحث مدیریت بحرانها را تحسین برانگیز دانست وگفت:  صدا وسیما در بحث فتنه 88 نقش بسیار ارزنده ای را در اطلاع رسانی ایفا کرد و با نظرسنجی های خاصی که انجام می شود علی رغم وجود این همه شبکه های ماهواره ای این اقبال عمومی دال بر اعتماد عموم مردم به رسانه است، مردم اخبار را از رسانه ملی دنبال می کنند.

دادستان فارس با تاکید بر این که ظرفیت صدا وسیمای فارس بسیار بالاست افزود: صدا وسیما می تواند روی بحث آگاه سازی، پیش گیری از وقع جرم و اطلاع رسانی از خدمات و دستاوردها موثر واقع شود ودر بحث ارتقای امنیت اجتماعی، شناسایی معضلات و مشکلات موجود به دادگستری کمک کند و به عنوان پل ارتباط بین دستگاه قضایی استان و مردم به عنوان مبلغ اجرای طرح ها ظاهر شود.

در ادامه این نشست تعدادی از معاونان دو دستگاه قضا و صدا وسیما برای ارتباط مستمر و تولید برنامه های آگاهی بخشی اظهار نظر کردند.