سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

راشد یزدی در جمع کارکنان مرکز کیش - صفحه محتوایی خبر

 

 

راشد یزدی در جمع کارکنان مرکز کیش

حجت الاسلام راشد یزدی در جمع کارکنان و خانواده صدا و سیمای مرکز کیش گفت: اخلاق‌مداری مهمترین عامل پایداری خانواده‌هاست .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کیش ، این مدرس حوزه علمیه با بیان اینکه زن و شوهر مهمترين ارکان خانواده هستند گفت : زن و شوهر علاوه بر ضرورت هايي که آنها را دور هم جمع مىکند، باید از پیوندى مقدس و درونى که همان محبت و احساس علاقه به یکدیگر است برخوردار باشند و اخلاق مداری را الگوی خود قرار دهند زيرا علت اصلی از هم گسیختگی بنیان خانواده ها در غرب، پایبندنبودن به اصول اخلاقي است.

استاد اخلاق حوزه علمیه مشهد اظهار داشت : انسان در هر شرايطي از تنهایى گریزان است و احتیاج به دوست صمیمى و یکرنگ دارد که به خصوص زن و شوهر مي توانند در کنار يکديگر شرايط مساعدي را براي زندگي فراهم کنند .

وی افزود : در فضاى محبت ، معادلات و معیارها به‌طور کلى دگرگون مىشود و انسان رشد پیدا مى‌کند.حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدی، با اشاره به جايگاه ازدواج در اسلام گفت: دين اسلام ازدواج را کامل کننده ي انسان مي داند و همه عالم نیز بر اساس این قانون آفريده شده اند؛ به طوری كه معيشت همه انسان ها از اين قانون شروع می‌شود.

این استاد حوزه تصریح کرد: انسان با ازدواج کردن تكميل می‌شود و هر مقدار كه همسر او راستگو و صادق باشد، این دو نفر همراه با هم به تكامل و درجات عالی انسانيت می‌رسند. وی با بيان اين‌كه زن و مرد بايد در خانواده با مهر محبت رفتار کنند اظهار داشت: در مسأله تشکیل خانواده ميل به سوی يكديگر را عشق می‌نامند، اما اين عشق به تنهایی برای ازدواج كافی نيست.

حجت الاسلام والمسلمین راشد يزدی شرايط تركيب شدن زوجين را انديشه، فرهنگ و خانواده متناسب عنوان كرد و ادامه داد: نوع انديشيدن، به ويژه از نظر انديشه دينی، از شرايط اصلی تناسب زوجين است.حجت الاسلام والمسلمین راشد يزدی در ادامه سخنان خود، با اشاره به ضرورت درك زنان با توجه به خصوصياتی كه دارند، اظهار داشت : با توجه به لطافت، شرافت و نجابت زن، بايد در برقراری ارتباط با او، مسائلی رعايت شود؛ وی تناسب خانواده ها را از ديگر شرايط لازم برای ازدواج دانست و اظهار داشت: در كشور‌های اروپايی در برخی موارد خانواده به معنای واقعی وجود ندارد، درحالی که دين مبين اسلام بر تقويت بنياد خانواده و استحکام آن تاکيد ويژه اي دارد.این مراسم در نمازخانه صدا و سیمای مرکز کیش و پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر با حضور کارکنان و خانواده های آنان برگزار شد .

alt

alt